czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2016
  • wyświetleń: 2917

Napadli na bielszczanina, bo miał bluzę, która im się spodobała

Czechowiccy policjanci, którzy pełnili służbę w mieście w ramach dodatkowych patroli finansowanych przez bielski samorząd, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaatakowali na ulicy 45-latka i groźbami zmusili go do oddania bluzy wartej 10 zł. Za przestępstwo to grozi im teraz do 12 lat więzienia.

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy w Bielsku-Białej na ulicy Staszica, gdzie dwaj mężczyźni zaatakowali bielszczanina. Zagrozili mężczyźnie pobiciem i zmusili go do oddania bluzy. Krótko po tym zdarzeniu sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Zatrzymanymi okazali się dwaj bielszczanie w wieku 37 i 52 lat. Badanie alkomatem wykazało, że mieli w organizmie po 2 promile alkoholu.

Mundurowi odzyskali skradzione przez nich mienie. Obaj sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.