Wiadomości

  • 7 maja 2016
  • wyświetleń: 4193

Koncert z okazji jubileuszu 5-lecia projektu "Arboretum Inspiruje"

27 kwietnia w Pałacu Kotulińskich odbył się koncert z okazji jubileuszu 5-lecia projektu "Arboretum Inspiruje". Projekt jest realizowany w Gimnazjum Publicznym Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicacach-Dziedzicach.

koncert z okazji jubileuszu 5-lecia projektu „Arboretum Inspiruje” - 27.04.2016 · fot. Publiczne Gimnazjum nr 1


Z okazji 5-lecia "Arboretum Inspiruje" wydano okolicznościowy album, prezentujący dorobek projektu. Album był podziękowaniem dla osób i instytucji, które wspierają w przyrodniczych działaniach Gimnazjum nr 1. Sam jubileusz natomiast uczczono koncertem, na którym wystąpili: Sebastian Gabryś, zespół sygnalistów myśliwskich z Brynka, sygnaliści myśliwscy z Nadleśnictwa Bielsko, zespół "Silesia Band", Wojciech Buczek oraz zespół wokalny z GP 1. Muzyczne występy były przeplatane recytacją wierszy, których autorami są gimnazjaliści z "Twardowskiego".

Projekt nierozerwalnie związany jest z Fundacją "Nasza Ziemia". Prezes Fundacji Sławomir Brzózek złożył gratulacje dyrektorowi szkoły Wojciechowi Mikowi i autorce projektu Magdalenie Jasińskiej. Przekazał także list gratulacyjny od całego zarządu Fundacji "Nasza Ziemia".

Na koncert przybyli goście: burmistrz Marian Błachut, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Bernadetta Klimek, Grzegorz Wąsik - naczelnik Wydziału Promocji UM, Mirosław Olek - dyrektor ZOPO, Paweł Kojs - dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego, prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, Izabela Robak - dyrektor w firmie POLWAX SA, Aleksandra Rozmus reprezentująca Grupę LOTOS SA, Hubert Kobarski - nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsko wraz z delegacją oraz: Dominika Zych dyrektor Pałacu Kotulińskich i Tomasz Kopeć właściciel Dworku Eureka.

W koncercie, w charakterze gości, brali udział również nauczyciele oraz liczna grupa gimnazjalistów, których wiersze znalazły się w okolicznościowym albumie.

---

Od 2012 roku projekt otrzymuje granty z Fundacji "Nasza Ziemia" w Warszawie, a w 2014 roku za całokształt prowadzonych działań szkoła otrzymała tytuł Eko-Aktywni 2014 przyznawany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Gimnazjum Publiczne nr 1

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.