Wiadomości

  • 8 maja 2016
  • wyświetleń: 8869

Piotr na Komarku pokonał Pireneje i dzieli go 200 km od Madrytu

Piotr Polok kolejny etap podróży ma już za sobą. 4 maja na Komarze pokonał Pireneje. Codziennie przejeżdża około 200 kilometrów i jest coraz bliżej swojego celu - Maroka.

Komarkiem z Czechowic-Dziedzic do Maroka - kolejny etap podróży - 05.2016 · fot. Piotr Polok


W czwartek, 5 maja Piotr Polok napisał na swoim fanpage'u: - wczoraj pomykałem przez fantastyczne górskie trasy i przełęcze Pirenejów. Udało się zdobyć prawie dwutysięcznik - nie było lekko. Na tę chwilę jestem w Hiszpanii i kieruję się w stronę prowincji Saragossa. Owad sprawuje się bardzo dobrze, ale nie obyło się bez awarii. Wczoraj pękła sprężyna ściągająca szczęki hamulcowe. Pozdrawiam i dzięki za doping.

Następnego dnia Komar wiózł Pana Piotra przez prowincję Saragossa, skąd do Madrytu zostało mu niespełna 200 kilometrów.

Komarkiem z Czechowic-Dziedzic do Maroka - kolejny etap podróży - 05.2016
Komarkiem z Czechowic-Dziedzic do Maroka - kolejny etap podróży - 05.2016 · fot. Piotr Polok


Przypomnijmy, że Piotr Polok wyruszył w podróż do Maroka z Czechowic-Dziedzic w sobotę, 23 kwietnia. Komarek, na którym się przemieszcza, ma już co prawda 40 wiosen, ale do wyprawy został przygotowany perfekcyjnie. Do tej pory Piotr Polok pokonał już Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, Francję, a teraz przejeżdża przez Hiszpanię.Wyprawa jest niskobudżetowa. Orientacyjne koszty dotarcia do Maroka (razem z opłatą za prom) mają wynieść nieco ponad 2 tys. zł, a czas wyprawy około 3 tygodnie. Z powrotem Pan Piotr wróci prawdopodobnie samolotem z lotniska w Maladze lub zabierze się z kierowcą TIRa, który będzie jechał z Hiszpanii do Polski.

Po powrocie zmontowany zostanie filmik relacjonujący całą wyprawę. Na Facebooku powstała też specjalna strona poświęcona wydarzeniu: http://www.facebook.com/events/1734018033478017

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.