Wiadomości

  • 10 maja 2016
  • wyświetleń: 4260

Zawody wiedzy leśnej w Zabrzegu - zdjęcia z drugiej edycji

5 maja w Zabrzegu odbyła się druga edycja drużynowych zawodów wiedzy leśnej. Konkurs zorganizowało Nadleśnictwo Bielsko i Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach przy wsparciu Grupy LOTOS SA. Zawody to jedno z działań zaplanowanych w ramach projektu "Arboretum Inspiruje", przy którym współpracują wymienione instytucje.

Zawody wiedzy leśnej w Zabrzegu - 05.05.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W konkursowe szranki stanęły trzyosobowe drużyny. Młodzież z sześciu szkół gimnazjalnych rywalizowała na ścieżce edukacyjnej w Zabrzegu. Do poszczególnych tablic zostały przygotowane pytania i zagadki. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się znajomością drzew, krzewów oraz nasion. Współzawodnictwo drużyn było bardzo zacięte i wyrównane. Konieczna była dogrywka o laur pierwszeństwa. Zwycięsko wyszli z niej gimnazjaliści z czechowickiej Dwójki, pokonując uczniów czechowickiego Gimnazjum Katolickiego. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 22 w Bielsku-Białej.

W zawodach brały również udział reprezentacje z gimnazjów z: Ligoty, nr 9 z Bielska-Białej i czechowickiej Jedynki. Trzy pierwsze drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy odebrali nagrody z rąk zastępcy Nadleśniczego - Izabeli Pigan.

Za organizację zawodów odpowiadały: Irena Polok z ramienia Nadleśnictwa oraz Magdalena Jasińska, reprezentująca GP1.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.