czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2016
  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 2313

Badanie Warunków Życia Ludności na terenie województwa śląskiego

Urząd Statystyczny w Katowicach informuje, że 4 maja rozpoczęły się badania ankietowe "Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności".

Reklama

Celem badania jest pozyskanie aktualnych i porównywalnych dla krajów Unii Europejskiej danych dotyczących warunków życia ludności. Badanie stanowi podstawowe źródło informacji wykorzystywanych do obliczania wskaźników w zakresie dochodów, ubóstwa oraz wykluczenia społecznego na terenie UE.

Pytania dotyczą m.in. cech demograficznych respondentów, ich uczestnictwa w procesie edukacji, oceny stanu zdrowia, warunków mieszkaniowych, aktywności ekonomicznej oraz poziomu i źródeł dochodów. Badaniem objęte są gospodarstwa domowe oraz osoby w badanym gospodarstwie domowym w wieku 16 lat i więcej.

Badanie realizowane jest przez sieć ankieterską, techniką bezpośredniego wywiadu z respondentem (ze wspomaganiem komputerowym) lub użyciem formularza papierowego. Na terenie naszego województwa badanie realizują ankieterzy statystyki publicznej - pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każdy ankieter posiada legitymację służbową oraz upoważnienie do przeprowadzania badań ankietowych.

Wszystkie informacje uzyskane podczas rozmowy z ankieterem są całkowicie poufne; zostaną one wykorzystane wyłącznie do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych.

Badania będą prowadzone na terenie województwa śląskiego do 15 lipca.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.