czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2016
  • wyświetleń: 3707

Siatkarze z PG 2 awansowali do finału wojewódzkiego

Można powiedzieć, że siatkarze z czechowickiego Gimnazjum nr 2 dokonali niemożliwego. Po raz pierwszy w historii uzyskali awans do wojewódzkiego finału Międzygimnazjalnych Igrzysk Sportowych.

Reklama

Międzyszkolne i Międzygimnazjalne Igrzyska Sportowe w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Publiczne Gimnazjum nr 2


Podopieczni Agaty Krywult zagrali rewelacyjny turniej. Pechowe losowanie sprawiło, że w półfinale przyszło im, po raz kolejny w tym sezonie, rywalizować z Jastrzębiem. Przeciwnik niewygodny, szczególnie mentalnie, bo same porażki nie napawały optymizmem. Tie-break zdecydował jednak o awansie do finału drużyny z Czechowic, a tam czekał już Radlin. Pierwszy set siatkarze z "Dwójki" przegrali 26-28, w kolejnym wygrali do 17, zaś w tie-breaku nerwy napięte były do końca i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem czechowiczan: 15-13.

- Dreszczowiec zakończony happy endem - takich tylko sobie życzymy i ... oczywiście awans na finał wojewódzki. Pierwszy w historii, jakże długo wyczekiwany przez trenerkę Agate Krywult - potwierdzający dobrą i systematyczna pracę z młodzieżą w szkole i klubie - komentuje Paweł Łękawa.

Skład drużyny: Woźniak Kacper, Kasprzyk Jakub, Budny Mikołaj, Koziński Marcel, Laszczak Jakub, Nowak Szymon, Machalica Jan, Kurczyk Kamil, Samek Adrian, Bielecki Bartosz, Pawłuszkiewicz Michał, Makowski Tomasz.

BM, Paweł Łękawa / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.