czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2016
  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 2475

Dni Dawcy Szpiku w Czechowicach-Dziedzicach

Za nami:

W dniach 21 i 22 w Czechowicach-Dziedzicach organizowane będą Dni Dawcy Szpiku. Inicjatorką akcji jest mieszkanka Czechowic-Dziedzic.

Reklama

- Chcemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta ideę i sens istnienia takiej Bazy oraz umożliwić na miejscu rejestrację i pobranie próbki - mówią organizatorzy akcji. - Można będzie spotkać się z nami w pasażu Starej Kablowni w okolicy Tesco 21 i 22 maja - dodają.

Akcja jaką organizują jest szczególna, ponieważ jej inicjatorem jest mieszkanka Czechowic-Dziedzic - Ewa Nowak, która jest w trakcie rekonwalescencji po przeszczepie. Dzięki osobie, która kiedyś zarejestrowała się jako dawca, wyraziła wolę bezinteresownej i anonimowej pomocy, pani Ewa dostała drugie życie. Leczenie przypadku ostrej białaczki szpikowej jaką zdiagnozowano u niej ponad rok temu nie było możliwe bez przeszczepu.

Wszyscy wolontariusze podczas Dni Dawcy to osoby z najbliższego otoczenia Ewy Nowak, osobiście mogą opowiedzieć o jej historii i wytłumaczyć jak bardzo ważne jest tworzenie Baz Dawców i jak proste jest oddanie Komórek Macierzystych. Chętnie obalają mity, że jest to absorbujące, niebezpieczne lub bolesne.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.