Wiadomości

  • 16 maja 2016
  • 25 maja 2016
  • wyświetleń: 1483

Gminny międzyszkolny konkurs czytelniczy w maju

Za nami:

25 maja pod patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, w Zespole Szkół im. ks. Prof. Józefa Tischnera, odbędzie się gminny międzyszkolny konkurs czytelniczy "Szlakiem Jeżycjady".

Zaproszenie do udziału w zmaganiach konkursowych przyjęły szkoły z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice i już po raz piąty (impreza ma charakter cykliczny) uczestnicy konkursu będą mieli okazję wędrować po poznańskich ulicach z bohaterami cyklu powieści Małgorzaty Musierowicz.

Zdaniem organizatorów konkursu warto zwrócić uwagę, że poznawanie sagi poznańskiej pisarki to spotkanie z nietuzinkowymi postaciami oraz pogłębianie wiedzy, tej nieutylitarnej. To odkrywanie piękna przyjaźni, miłości, wskazywanie wartości, jaką jest rodzina.

Organizatorki tegorocznego konkursu mają nadzieję, że wartości odkryte w trakcie czytania poznańskiej sagi zakiełkują w uczestnikach konkursu i wydadzą w przyszłości dobre owoce.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.