czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2016
  • 23 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4045

XI Janowicki Rajd Rowerowy i piknik dla rodzin

Za nami:

Rajd w Janowicach to nie wyścig i nie zobaczymy na nim gwiazd światowego kolarstwa. Są za to rowerzyści w każdym wieku, od kilkulatków po seniorów Wszyscy pełni entuzjazmu, gdyż zdążyli już przekonać się, że biorąc udział w imprezie mogą liczyć na emocje sportowe oraz znakomitą zabawę po przyjeździe na metę. W 2016 r. rajd odbył się pod znakiem "trzech jedenastek" - 11 czerwca, 11 edycja i jedenastokilometrowa trasa.

Reklama

XI Janowicki Rajd Rowerowy i piknik dla rodzin
XI Janowicki Rajd Rowerowy i piknik dla rodzin · fot. Powiat Bielski


- Organizatorzy do późnych godzin nocnych starali się, aby w dniu rajdu każdy element został perfekcyjnie dopracowany! - wyznała Jolanta Kuczyńska, polonistka z ZSP Janowice pełniąca rolę konferansjerki. Na pewno sukces odniosła kampania informacyjna. 344 uczestników to absolutny rekord, bardzo wiele osób zapisało się przed samym wyruszeniem w drogę. Dyrektor szkoły Urszula Kal systematycznie śledziła prognozy pogody, na szczęście deszcz nie spadł a utrzymywał się przyjemny sprzyjający rowerzystom chłód. Być może pomogła modlitewna interwencja księży - uczestników rajdu: Józefa Walusiaka z Janowic i Józefa Barana z Bestwinki.

Głównym organizatorem XI Janowickiego Rajdu Rowerowego była dyrektor ZSP wraz z Radą Rodziców i Radą Pedagogiczną. W obsługę i zabezpieczenie trasy imprezy włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna z Janowic i Bestwiny, Policja i Pogotowie Ratunkowe. Na pechowców czekała ponadto pomoc techniczna.

Na Rajdzie w Janowicach pojawili się wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, radni powiatu bielskiego, gminy Bestwina, prezesi i przedstawiciele organizacji społecznych, świata biznesu, instytucji kultury, sportu itp. Gdy wszyscy cało i zdrowo powrócili na janowickie tereny rekreacyjne i posilili się grochówką bądź kiełbasą, przyszedł też czas na nagrody.

W ramach Pikniku Rodzinnego na estradzie zaprezentowały się różne grupy i zespoły artystyczne: Dzieci Przedszkolne - przygotowały : Karolina Pniok, Karolina Wróbel; Mażoretki z SP Janowice - przygotowała Magdalena Nycz; Akademia Tańca "Filan" Bielsko-Biała (uczennica SP Janowice Natalia Ewa Mynarska); Zespół "Flej Hej" - Bielsko-Biała (uczennica SP Janowice Natalia Ewa Mynarska); Tymoteusz Tomala w utworze ze "Skrzypka na dachu" ; Koło Taneczne z SP Janowice; Justyna Kowalczyk - "Parostatek" K. Krawczyka ; Natalia Pieczka z koleżanką z Akademii mażoretek "Gracja" ze Starej Wsi; zespół "Ravage Campaign". Zabawę taneczną poprowadził zespół instrumentalno - wokalny "KamelBand".

Sponsorzy i partnerzy XI Janowickiego Rajdu Rowerowego to m. in. Urząd Gminy Bestwina, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Starostwo Powiatowe w Bielsku - Białej, OSP Janowice, OSP Bestwina, KGW Janowice, Bank Spółdzielczy Czechowice-Dziedzice - Bestwina oraz wiele przedsiębiorstw z całego regionu.

aka / czecho.pl

źródło: UG Bestwina, Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.