Wiadomości

  • 17 maja 2016
  • wyświetleń: 4768

Mistrz Polszczyzny - konkursu dla szkół podstawowych

6 maja w Katolickim Gimnazjum odbyła się już IV edycja "Mistrza Polszczyzny", w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych Gminy Czechowice-Dziedzice oraz okolic. Honorowego patronatu konkursowi udzielił Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Mistrz Polszczyzny - konkursu dla szkół podstawowy
Mistrz Polszczyzny - konkursu dla szkół podstawowych · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Ideą przedsięwzięcia jest propagowanie "zanikającej" kultury języka polskiego wśród dzieci, doskonalenie świadomego i celowego posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień oraz uwrażliwienie na kwestie poprawnościowe i stylistyczne.

Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki, o miejscach w pierwszej piątce zadecydowały połówki punktów oraz poprawność ortograficzna.

Wyniki zmagań:
  • I miejsce - Marta Komraus - Zespół Szkolno- Przedszkolny w Bestwince (opiekun: Anna Pączek)
  • II miejsce - Aleksandra Jeż - Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach- Dziedzicach (opiekun: Szymon Waliczek)
  • III miejsce - Agnieszka Pasierbek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bestwince (opiekun: Anna Pączek)
  • IV miejsce - Wiktoria Huhulik - Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Mariola Maciejny-Maliniewicz)
  • V miejsce - Aleksandra Kołodziej - Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach (opiekun: Alicja Wojtas-Herok), Anna Jankowska - Szkoła Podstawowa w Goczałkowicach (opiekun: Marcin Baster)


Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski oraz Stowarzyszenie "Dziedzictwo" wręczyli zastępca burmistrza Paweł Mrowiec oraz Dyrektor Stowarzyszenia Maria Liwczak.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.