Wiadomości

  • 18 maja 2016
  • 28 maja 2016
  • wyświetleń: 5625

Po raz pierwszy w Polsce Puchar Europy w Kajak Polo

Za nami:

Kaniów, Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych oraz UKS Set znów będą w tym roku gościć najlepszych zawodników kajak polo w Europie.

Kajak Polo


W dniach 28 - 29 maja w Kaniowie odbędzie się I edycja Pucharu Europy. W ogóle w trakcie roku rozgrywane są trzy edycje. Druga odbędzie się w dniach 25 - 26 czerwca w belgijskim Mechelen, a trzecia 16 - 17 lipca w Thury we Francji.

Będzie to największa, tegoroczna impreza w tej dyscyplinie w Polsce. Decyzję o przyznaniu organizacji UKS-owi Set podjął Europejski Związek Kajakowy (ECA) po bardzo dobrze przeprowadzonych Klubowych Mistrzostwach Europy we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie był gospodarzem i organizatorem Pucharu Europy w Kajak Polo, tak więc Kaniów i gmina Bestwina ponownie trafią do historii kajak polo w Polsce i Europie.

Honorowy Patronat nad Turniejem sprawuje Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, a zawody współfinansowane są przez Zarząd Powiatu Bielskiego, Urząd Gminy w Bestwinie oraz sponsorów.

Do Turnieju zgłosiło swój udział 27 drużyn z 11 państw, a rozgrywki w kategoriach seniorów, seniorek i U-21 mężczyzn toczyć się będą równolegle na 3 boiskach. Przewiduje się, że dla wyłonienia zwycięzców konieczne będzie rozegranie 96 meczów.

Należy zaznaczyć, że o ile w Klubowych Mistrzostwach Europy brały udział drużyny, jak sama nazwa wskazuje, klubowe, to w Pucharze Europy występują reprezentacje narodowe i tak, oprócz Polski z zawodnikami UKS Set Kaniów w składzie, wystąpią reprezentacje Włoch, Niemiec, Danii, Holandii, Szwecji, Litwy, Rosji, Czech, Wielkiej Brytanii i Węgier.

W piątek popołudniu i wieczorem odbywać się będą kontrole techniczne sprzętu oraz odprawy kierowników, trenerów i sędziów, a w sobotę od godziny 7.30 rozpocznie się walka na wodzie o zwycięstwo w I edycji Pucharu Europy.

W niedzielę, od wczesnego rana, rozgrywane będą mecze ćwierćfinałowe i półfinały a od godziny 11.00 finały. Dekoracja i zakończenie Turnieju odbędzie się o godz. 15.

danielek2002 / klub.czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.