Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 1236

ZS "Silesia" otrzymał dofinansowanie na wyjazdy na zagraniczne staże

147.588 euro to kwota dofinansowania przyznana na realizację nowego projektu Zespołu Szkół "Silesia". Projekt pt. "Europejskie staże na dobry start zawodowy" został zatwierdzony do realizacji w ramach programu Erasmus+ Akcja 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2016.

Projekt będzie realizowany przez dwa lata, od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2018 roku. W ramach projektu na dwutygodniowe staże zawodowe wyjedzie 72 uczniów i 12 osób kadry do dwóch krajów partnerskich, Hiszpanii i Włoch. Łącznie z opiekunami grup, zrealizowanych zostanie 92 mobilności. W Hiszpanii, uczniowie technikum informatycznego odbędą praktyki zawodowe z zakresu projektowania dronów i tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne, w Toskanii staże zawodowe odbędą uczniowie technikum organizacji reklamy i fototechnik.

Kadra szkoły odbędzie dwa szkolenia zawodowe, jedno w Toskanii, drugie na Sycylii. Dzięki szkoleniom typu job shadowing z zakresu CLIL w nauczaniu zawodowym w Toskanii i doradztwa zawodowego w Palermo, kadra uzyska nowe kwalifikacje, a po odbytych szkoleniach będzie wdrażać nowoczesne metody nauczania przedmiotów zawodowych poprzez język angielski oraz służyć będzie doradztwem zawodowym i wsparciem dla uczniów w wyborze dalszej właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

- Na staże zawodowe możesz wyjechać również Ty, drogi gimnazjalisto. Tylko u nas, w Zespole Szkół "Silesia" możesz nabywać nowych umiejętności zawodowych za granicą, potwierdzonych unijnymi certyfikatami, które wzbogacą Twój dorobek już na starcie Twojej zawodowej kariery. Przyjdź do nas i wyjedź na praktyki z Erasmusem - zachęcają nauczyciele Zespołu Szkół "Silesia".

BM / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.