czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2016
  • wyświetleń: 1839

ZS "Silesia" otrzymał dofinansowanie na wyjazdy na zagraniczne staże

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

147.588 euro to kwota dofinansowania przyznana na realizację nowego projektu Zespołu Szkół "Silesia". Projekt pt. "Europejskie staże na dobry start zawodowy" został zatwierdzony do realizacji w ramach programu Erasmus+ Akcja 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2016.

Reklama

Projekt będzie realizowany przez dwa lata, od 1 września 2016 roku do 31 sierpnia 2018 roku. W ramach projektu na dwutygodniowe staże zawodowe wyjedzie 72 uczniów i 12 osób kadry do dwóch krajów partnerskich, Hiszpanii i Włoch. Łącznie z opiekunami grup, zrealizowanych zostanie 92 mobilności. W Hiszpanii, uczniowie technikum informatycznego odbędą praktyki zawodowe z zakresu projektowania dronów i tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne, w Toskanii staże zawodowe odbędą uczniowie technikum organizacji reklamy i fototechnik.

Kadra szkoły odbędzie dwa szkolenia zawodowe, jedno w Toskanii, drugie na Sycylii. Dzięki szkoleniom typu job shadowing z zakresu CLIL w nauczaniu zawodowym w Toskanii i doradztwa zawodowego w Palermo, kadra uzyska nowe kwalifikacje, a po odbytych szkoleniach będzie wdrażać nowoczesne metody nauczania przedmiotów zawodowych poprzez język angielski oraz służyć będzie doradztwem zawodowym i wsparciem dla uczniów w wyborze dalszej właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

- Na staże zawodowe możesz wyjechać również Ty, drogi gimnazjalisto. Tylko u nas, w Zespole Szkół "Silesia" możesz nabywać nowych umiejętności zawodowych za granicą, potwierdzonych unijnymi certyfikatami, które wzbogacą Twój dorobek już na starcie Twojej zawodowej kariery. Przyjdź do nas i wyjedź na praktyki z Erasmusem - zachęcają nauczyciele Zespołu Szkół "Silesia".

BM / czecho.pl

źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj