czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2016
  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3618

Wystawa prac Giulio Galganiego w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

19 maja w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się wernisaż wystawy włoskiego artysty Giulio Galganiego. Prace będzie można oglądać do 3 czerwca.

Reklama

Wernisaż wystawy Giulio Galganiego w Czechowicach-Dziedzicach - 19.05.2016 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Choć sam Giulio Galgani nie pochodzi z Cortony - urodził się w Genui, a mieszka i tworzy w Arezzo, udostępnienie jego twórczości ma związek ze współpracą pomiędzy naszą gminą, a partnerskim miastem w Toskanii.

W uroczystym otwarciu wystawy włoskiego artysty wzięli udział: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny, ze swoim zastępcą Bartłomiejem Fajferem. Po wystąpieniach burmistrza i Giulio Galganiego, artysta odpowiadał na pytania zwiedzających.

Giulio Galgani w Urzędzie Miejskim w Czechowicach
Giulio Galgani w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wcześniej włoski artysta został przyjęty w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie spotkał się z zastępcą burmistrza Pawłem Mrowcem oraz Naczelnikiem Wydziału Promocji Grzegorzem Wąsikiem.

Giulio Galgani tworzy w stylu figuratywno-abstrakcyjnym, a swoją pracę opiera na twórczości Etrusków. Przy tworzeniu swoich rzeźb i obrazów nierzadko sięga po materiały wtórne, takie jak na przykład opony. Centralne miejsce w sztuce Galganiego - co podkreśla sam artysta - zajmuje człowiek.

Wystawę włoskiego artysty będzie można oglądać w Czechowicach-Dziedzicach do 8 czerwca.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj