czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • wyświetleń: 1382

Starostwo z certyfikatem za usługi dla mieszkańców powiatu

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej otrzymało Certyfikat przyznany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w wyniku pozytywnej oceny ekspertów zewnętrznych. To potwierdzenie, że urząd doskonali usługi dla mieszkańców.

Model CAF (ang. Common Assesment Framework) jest uniwersalną metodą oceny, którą można zastosować w każdej jednostce sektora finansów publicznych w celu jej doskonalenia. Oprócz usystematyzowanej samooceny, metoda CAF wskazuje jak wykorzystać jej wyniki w celu doskonalenia zarządzania jednostką. Starostwo przystąpiło do wdrożenia modelu CAF w projekcie "Systemowe wsparcie procesów zarządzania w JST" realizowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w partnerstwie z Małopolską Szkołą Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Udział w projekcie był bezpłatny.

Prace nad wdrożeniem modelu CAF realizowane były w roku 2015. W pierwszym etapie zespół pracowników dokonał samooceny urzędu, na podstawie której powstał plan doskonalenia. Jego realizacja potrwa do końca 2017 roku. W drugim etapie odbył się proces poświadczenia jakości zastosowania CAF przeprowadzony przez ekspertów zewnętrznych. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przeszło ten etap pomyślnie, czego efektem jest otrzymanie Certyfikatu Poświadczenia Skutecznego Użytkownika CAF. Zachowuje on ważność przez dwa lata od daty przyznania.

Wśród 77 urzędów jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają certyfikat CAF jest jedynie 14 powiatów, w tym powiat bielski (stan na dzień 21 stycznia 2016 r.). Otrzymanie certyfikatu nie oznacza zakończenia wdrażania CAF, który ma charakter ciągły. To jedynie potwierdzenie nastawienia na proces ciągłego doskonalenia, w ramach którego urząd poprawia jakość funkcjonowania.

Efektem działań uruchomionych w ramach projektu jest ukierunkowanie urzędu na dalsze podnoszenie jakości usług publicznych realizowanych na rzecz interesantów, rozwój dostępności usług świadczonych drogą elektroniczną, usprawnienie procedur postępowania.

Starostwo z Certyfikatem CAF

BM / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.