Wiadomości

 • 25 maja 2016
 • wyświetleń: 4521

Osiedle Laurowe - trwa sprzedaż wyjątkowych mieszkań

Artykuł sponsorowany:

W Pszczynie przy ul. Szymanowskiego (obok Pasażu Książęcego), na terenie osiedla mieszkaniowego Kępa, powstaje Osiedle Laurowe. Zabudowa osiedla obejmuje cztery budynki, w których przewidzianych jest łącznie 46 mieszkań o powierzchni użytkowej od 33 do 72 m kw. Ceny już od 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Zobacz co wyróżnia tę inwestycję od innych ofert w okolicy.

Osiedle Laurowe
Osiedle Laurowe · fot. mat. inwestora


Stan deweloperski- Mieszkania zostaną oddane do użytku Klienta w stanie deweloperskim, ale już w nim zawarte będzie wyposażenie niedostępne u innych deweloperów - zapewnia Tomasz Łodziński, wiceprezes zarządu spółki XCONSULTER sp. z o.o., która buduje Osiedle Laurowe.

Co takiego będą posiadać mieszkania w stanie deweloperskim? Lista instalacji i udogodnień jest bardzo długa. Są na niej:
 • instalacja wodno-kanalizacyjna,
 • instalacja elektryczna, domofonowa, dzwonkowa i internetowa,
 • zainstalowany osprzęt elektroinstalacyjny,
 • zainstalowany domofon oraz dzwonek drzwiowy,
 • instalacja antenowa,
 • zainstalowane grzejniki niemieckiej firmy KERMI,
 • dwufunkcyjny kocioł centralnego ogrzewania firmy VIESSMANN w każdym lokalu, dzięki któremu każdy z Lokatorów zapłaci za ciepło tylko tyle, ile realnie sam zużyje,
 • ściany wykończone tynkiem nakładanym maszynowo i zagruntowane jednokrotnie farbą w kolorze białym,
 • posadzki betonowe,
 • stolarka okienna wraz z elektrycznie sterowanymi zewnętrznymi roletami (niezależnie od kondygnacji),
 • parapety wewnętrzne (białe PCV),
 • drzwi zewnętrzne,
 • balkon (mieszkania usytuowane powyżej parteru),
 • balkon i taras (mieszkania typu penthouse),
 • płytki gresowe na balkonach i tarasach.


Jak dodaje Tomasz Łodziński, firma XCONSULTER od początku zwraca szczególną uwagę na wysoką jakość materiałów, która zapewni odpowiednią trwałość wykończenia. - Ściany budynków na Osiedlu Laurowym wykonane są z cegły ceramicznej Porotherm 30 P+W docieplonej wełną mineralną ROCKWOOL FASROCK. Uzyskany dzięki zastosowanym materiałom zwiększony współczynnik izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych zapewni mieszkańcom znaczne oszczędności w bieżącej eksploatacji mieszkania - tłumaczy zalety takiego rozwiązania.

Osiedle Laurowe - wizualizacje · fot. mat. inwestora


Mieszkanie pod klucz - opcja- Na specjalne życzenie klientów i za dodatkową opłatą mieszkanie może zostać oddane "pod klucz", czyli w pełni umeblowane i wyposażone - objaśnia wiceprezes XCONSULTER Tomasz Łodziński. - To odpowiedź na liczne zapytania Klientów, którzy chcą od razu wprowadzić się do mieszkania zaaranżowanego przez architektów, pod okiem których pracują sprawdzeni i doświadczeni fachowcy.

Zakres tych prac i sposób wykończenia pozostają do indywidualnego uzgodnienia z Klientem i po akceptacji stosownych projektów. Prace te nie są wliczone w cenę mieszkania i wykonywane będą po zawarciu odrębnej umowy w tym zakresie.

Na stronie internetowej można zobaczyć propozycje aranżacji wnętrz w poszczególnych mieszkaniach oraz ofertę biura projektowego.

Osiedle Laurowe w Pszczynie - propozycje wykończenia wnętrz · fot. mat. inwestora


Atrakcyjna cenaCena za metr kw. to ok. 4000 zł brutto. W nią wliczone są zarówno komórki lokatorskie, jak i miejsca parkingowe oraz balkony/tarasy. Co istotne, oferowane na Osiedlu Laurowym mieszkania to mieszkania bezczynszowe. Wszystkie lokale posiadają stosowny, własnościowy udział w gruncie. Deweloper jest bowiem właścicielem gruntów, a nie jedynie ich użytkownikiem wieczystym.

FormalnościPełną ofertę mieszkań Osiedla Laurowego można zobaczyć na stronie internetowej osiedle-laurowe.pl. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości deweloper jest do dyspozycji zainteresowanych klientów, służąc radą i pomocą przy wyborze optymalnego mieszkania. Po dokonaniu wyboru mieszkania, podpisywana jest stosowna umowa rezerwacyjna. Podpisanie umowy rezerwacyjnej jest całkowicie bezpłatne i niezobowiązujące dla Klienta. Po podpisaniu umowy rezerwacyjnej wskazany na stronie internetowej Inwestycji osiedle-laurowe.pl status mieszkania zostaje zmieniony z "wolny" na "rezerwacja", co gwarantuje Klientowi, iż wybrane przez niego mieszkanie nie zostanie sprzedane komuś innemu.

- Nie oczekujemy też od Klientów żadnych przedpłat, nie sprzedajemy przysłowiowej "dziury w ziemi" - wyjaśnia Tomasz Łodziński. - Dopiero po uzyskaniu stosownych pozwoleń i decyzji potwierdzających zakończenie danego etapu inwestycji (planowane terminy dla Budynków B1 i B2 - czerwiec 2016, a dla budynków B3 i B4 - grudzień 2016) dojdzie do zawarcia umowy finalizującej z Klientem, którą będzie albo umowa kupna-sprzedaży przenosząca własność Lokalu na Klienta albo umowa przedwstępna, docelowo przenosząca własność Lokalu na Klienta. Wtedy dopiero następuje płatność za zakupione mieszkanie.

Lokalizacja inwestycji:

Aktualne zaawansowanie pracW budynkach B1 i B2 zakończone są prace przy elewacji Usunięte zostały rusztowania, co pozwala zobaczyć jak prezentują się oba budynki i ich elewacja. W budynkach B1 i B2 wykonano już wszystkie instalacje oraz przyłącza i dach. Wewnątrz trwa wykonywanie tynków i rozpoczęto prace związane z wylewkami.

W budynkach B3 i B4 zakończone są natomiast prace związane z dachem i montażem stolarki okiennej, w związku z czym poziom zaawansowania inwestycji można określić jako stan surowy zamknięty. Gotowe są przyłącza do budynków.

Równocześnie prowadzone są intensywne prace związane z budową parkingów, chodników i ciągów komunikacyjnych na osiedlu.

Osiedle Laurowe w Pszczynie - postęp prac · fot. mat. inwestora


O firmieProjekt i budowa Osiedla LAUROWEGO realizowane są przez firmę XCONSULTER sp. z o.o. z siedzibą w Pszczynie. Budowa i wynajem nieruchomości to trzeci, obok doradztwa biznesowego oraz reklamy trzon działalności spółki. We wszystkich realizacjach celem nadrzędnym firmy jest budowa z wysokiej jakości materiałów i dbałość o estetyczne i trwałe wykończenie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma XCONSULTER sp. z o.o. zrealizowała następujące inwestycje budowlane:KontaktXCONSULTER Sp. z o.o.
Pszczyna, ul. Wiśniowa 2

tel. kom. +48 601 55 8005
tel/faks: + 48 (32) 448 34 20
e-mail: biuro@xconsulter.pl
xconsulter.pl

Szczegółowe informacje na temat Osiedla Laurowego na stronie: