czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2016
  • 26 maja 2016
  • wyświetleń: 17194

Wypadek w kopalni Silesia: mężczyźnie maszyna urwała rękę

W środę na terenie kopani Silesia miało miejsce zdarzenie, podczas którego wypadkowi uległ pracownik PG Silesia. W wyniku tego wypadku doszło do amputacji prawej ręki poszkodowanego, powyżej stawu łokciowego.

wypadek, śmigłowiec, silesia
Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem · fot. JS 3028


Do zdarzenia doszło w rejonie stacji zwrotnej przenośnika taśmowego Pioma nr 6, w chodniku kierunkowym nr 4, w pokładzie 325/1. Poszkodowany pracował przy odstawie ze ściany 101 w pokładzie 325/1. Natychmiast po wyjeździe na powierzchnię mężczyzna został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do Szpitala św. Barbary w Sosnowcu.

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele nadzoru górniczego. Pracownik ma 34 lata i zatrudniony jest w PG Silesia od sierpnia 2011 roku.

Był to pierwszy tak ciężki wypadek w PG SILESIA od niemal 2,5 lat. - Z uwagi na fakt, że górnictwo jest niezwykle niebezpieczną branżą, staramy się cały czas pracować nad podnoszeniem standardów bezpieczeństwa naszych pracowników. Od samego początku działalności jest to dla nas najwyższy priorytet. Stąd też m.in. szereg inicjatyw mających na celu uświadamianie pracownikom, jak istotne w ich pracy jest przestrzeganie zasad BHP. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy zorganizowano w naszej kopalni pierwszą edycję ‘Dnia Bezpieczeństwa’, coroczny konkurs ‘Pracuję Bezpiecznie’, a także wyjazd finalistów tego konkursu na specjalne szkolenie z zakresu prawidłowego stosowania środków ochrony indywidualnej do Wrocławia - mówi Małgorzata Bajer, dyrektor ds. Komunikacji i PR w PG Silesia.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.