czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2016
  • wyświetleń: 2764

Piknik Krynoliny w Pszczynie - postacie w strojach z XIX wieku

Za nami:

W sobotę, 28 maja Pszczyną zawładną postacie w strojach dziennych, piknikowych i sportowych z lat 1870-1890. Przed nami IV Piknik Krynoliny!

Reklama

park, pszczyna, malarz
Już podczas Jubileuszowej Majówki z Muzeum Zamkowym w Pszczynie można było spotkać postacie w historycznych strojach. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Tematem przewodnim tegorocznego pikniku jest okres I i II turniury, należy więc zabrać ze sobą epokowo wyglądające koce i kosze piknikowe, naczynia (porcelanowe talerzyki i filiżanki, sztućce, szklanki bądź kieliszki), jedzenie, napoje, akcesoria do historycznych gier i zabaw (badminton, serso, krokiet, bule itd.), kapelusz i parasolkę od słońca.

Wszyscy chętni zbiorą się w Parku Zamkowym o godzinie 11.00, a wydarzenie potrwa do godziny 18.00. Na piknik obowiązują zgłoszenia: piknik@krynolina.org.

Program

  • 11.00 - spotkanie pod Zamkiem (przy Bramie Wybrańców - obok Cafe u Telemanna) i wspólne przejście na miejsce pikniku
  • 11.15-18.00 - wspólne piknikowanie, epokowe rozrywki, gry i zabawy, zdjęcia
  • 18.00 - zakończenie pikniku


W przypadku niesprzyjającej pogody impreza zostanie przeniesiona do altany w Skansenie, co będzie się wiązało ze składką od uczestników (około 5 zł).

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.