Wiadomości

  • 29 maja 2016
  • wyświetleń: 8431

We wrześniu wielkie otwarcie Śląskiego Centrum Tenisa

Już za 4 miesiące nastąpi oficjalne otwarcie Śląskiego Centrum Tenisa. Właściciele dokładają wszelkich starań, by obiekt był gotowy na czas. Obecnie trwa montaż nawierzchni Rebound Ace na kortach tenisowych. Potem w hali pojawią się sprzęty do ćwiczeń.

SCT
Śląskie Centrum Tenisa - wizualizacja · fot. materiały inwestora


Śląskie Centrum Tenisa zostanie otwarte 29 września. Uroczystość otwarcia uświetni jeden z czołowych tenisistów. Odbędzie się wtedy piknik rodzinny z konkursami i innymi atrakcjami, a dodatkowym wydarzeniem będzie pokazowy mecz zawodowych tenisistów z Polski i Czech.

Obecnie na terenie obiektu trwają prace nad montażem kolejnych warstw Rebound Ace®. Zdaniem specjalistów jest to najlepsza dostępna na świecie nawierzchnia, posiadająca dodatkową, innowacyjną warstwę ochronną z mat gumowych, która pozwala uzyskać najwyższy komfort gry. Przez 20 lat była stosowana jako oficjalna nawierzchnia wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Instalacją Rebound Ace® w SCT zajmuje się ekipa monterska z Czech, która jest jedną z czterech ekip na świecie, posiadających autoryzację i certyfikat jakości Rebound Ace Sports.

Prace montażowe w Śląskim Centrum Tenisa - maj 2016 · fot. www.facebook.com/SlaskieCentrumTenisa


Tak prezentuje się montaż trzeciej warstwy nawierzchni Rebound Ace® - maty gumowej, jako warstwy ochronnej i wytłumiającej.W SCT do dyspozycji sportowców będą nie tylko 4 wewnętrzne korty Rebound Ace®, ale również cztery korty zewnętrzne z nawierzchnią ziemną z mączką ceglaną. Każdy z kortów zostanie wyposażony w system automatycznego nawadniania, aby zwiększyć komfort gry, nawet podczas największych upałów.

Śląskie Centrum Tenisa to również miejsce dla dzieci. Na najmłodszych będzie czekać nowoczesny plac zabaw, a dla dzieci powyżej 4. roku życia powstanie szkółka tenisowa "Pszczyńska Akademia Tenisa". Program treningowy oparty będzie na polsko-czeskiej szkole tenisa. Nad odpowiednim rozwojem techniki, motoryki i taktyki najmłodszych, będą czuwać polscy i czescy trenerzy na czele z Jirim Pytelą - byłym trenerem dwukrotnej triumfatorki Wimbledonu, Petry Kvitowej.

Śląskie Centrum Tenisa, SCT, tenis, korty
Śląskie Centrum Tenisa - wizualizacja · fot. facebook.com/SlaskieCentrumTenisa/


Jednak SCT to nie tylko tenis, ale także spora oferta innych form rekreacji. Zarówno zawodnicy jak i amatorscy gracze badmintona, będą mieli do dyspozycji dwa pełnowymiarowe boiska do tej sportowej rozrywki. Korty do badmintona zostaną wykonane z wykładziny Tarkett Sports Seed. Dodatkowo w sklepie sportowym i wypożyczalni będzie można nabyć odpowiedni sprzęt. W obiekcie będą znajdować się będą również boiska, siłownia, a także minigolf. Jak zapowiada inwestor, w Śląskim Centrum Tenisa będą też odbywały się zajęcia z fitnessu i tańca. Do tego wszystkiego dojdzie restauracja.

Lokalizacja - Pszczyna, ul. Bieruńska 78BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.