Wiadomości

  • 30 maja 2016
  • wyświetleń: 1510

ZSTiL przyłączyło się do kampanii Zaczytani. Książki trafiły do szpitala

Nauczyciele i uczniowie ZSTiL podarowali ponad 200 książek dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Tyle samo przekazała Fundacja Zaczytani.

Zaczytani to kampania społeczna, której główną ideą jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego na terenie całej Polski organizowane są akcje zbierania książek dla dzieci. Są one następnie ofiarowane domom dziecka i szpitalom, w których powstają dzięki temu biblioteki. W ramach akcji powstało już 400 takich miejsc.

Nauczyciele i uczniowie ZSTiL podarowali ponad 200 książek i tyle samo przekazała Fundacja Zaczytani. - Trafiły one do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej i mamy nadzieję, że będą sprawiały radość dzieciom oraz pozwolą, chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie. Dołożyliśmy więc małą cegiełkę do wielkiej akcji - komentuje Bogusława Antonik, nauczycielka w ZSTiL.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.