czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2596

LO jedzie na Mistrzostwa Polski w udzielaniu pierwszej pomocy

23 kwietnia drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie z Czechowic-Dziedzic prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa - Tomasza Mańkę - wzięła udział w XXIV Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Bielsku-Białej.

Reklama

DRUŻYNA LO JEDZIE  NA MISTRZOSTWA POLSKI W DRUŻYNOWYM UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY
Drużyna LO jedzie na Mistrzostwa Polski w udzielaniu pierwszej pomocy. · fot. Tomasz Mańka


Konkurencja była duża, bo wśród ośmiu grup znaleźli się reprezentanci Bielska-Białej, a nawet Żywca. Jednak grupa w składzie: Michał Wójcik (kapitan), Justyna Olejak, Weronika Pietrzyk, Aneta Zmiertka i Karolina Wydra znaczną różnicą punktów pokonała innych uczestników zawodów. Świetnie dali sobie radę ze wszystkimi zadaniami, a dotyczyły one poruszania się z mapką po mieście w wyznaczonym rejonie i podchodzenia do stacji, gdzie pozorowane były różnego rodzaju zdarzenia wypadkowe z udziałem poszkodowanych.

Uczniowie musieli wykazywać się wiedzą, kompetencją, opanowaniem, znajomością sztuki udzielenia pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach, gdy potrzebuje jej więcej osób w jednym czasie. W nagrodę, jako mistrz rejonu, otrzymali dwa złote puchary. Dodatkowo wyróżniona i honorowana została Justyna Olejak za perfekcyjnie wykonaną resuscytację.

Złota drużyna awansowała tym samym do zawodów okręgowych, które odbyły się 21 maja w Katowicach. W niezmienionym składzie pod opieką Małgorzaty Buczek - nauczycielki biologii - zmierzyli się z 9 innymi zespołami, zajęli również pierwsze miejsce, zostając mistrzami województwa śląskiego. Zapewniło to reprezentacji szkoły udział w Mistrzostwach Polski w Drużynowym Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które odbędą się na początku czerwca w Gdańsku.

Tomasz Mańka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.