czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 1176

Uczniowie SP 7 na wycieczce w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Uczniowie z klasy 3a i 2a Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach, którzy współpracują z PKO Bankiem Polskim w zakresie realizacji programu zajęć innowacyjnych, poświęconych oszczędzaniu, autorstwa B. Połowczuk i S. Drewniak, zostali nagrodzeni wycieczką do Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Podczas trzygodzinnego pobytu w muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Tu Stacja Animacja", gdzie nakręcili film animowany pt. "Oszczędzamy żywność". Wymyślili fabułę, wykonali rysunki, bohaterów a następnie z wykorzystaniem techniki poklatkowej pod okiem instruktorów wykonali animację.

Po animowaniu był czas na obejrzenie ekspozycji poświęconej polskim dobranockom. Można było wejść do budy Reksia, igloo pingwina Pik-Poka, spotkać Misia Koralgola, Bolka i Lolka, Miminki, Koziołka Matołka, pobyć w pokoju Misia Uszatka.

Na koniec uczniowie obejrzeli wyprodukowany przez siebie film animowany oraz dwie znane polskie dobranocki - "Reksio w sadzie" i "Pampalini i żyrafy". Pełni wrażeń opuścili muzeum, żeby pospacerować po ulicy Piotrkowskiej w centrum Łodzi. Pod wieczór wrócili do domów.

Dziękujemy sponsorowi PKO Bank Polski za ufundowanie tej nagrody oraz rodzicom, którzy sfinansowali dzieciom dojazd do Łodzi.

Sabina Drewniak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.