czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3743

Uwaga na złodziei! W ciągu ostatnich dwóch dni zginęło aż 8 jednośladów

Kradzieże rowerów stały się prawdziwą plagą. W ciągu ostatnich dwóch dni zginęło aż 8 jednośladów. Rowery giną z piwnic, garaży, przydomowych ogródków, sprzed sklepów i szkół. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone.

Częstym celem rabusiów są rowery zapięte w nieodpowiedni sposób, np. cienką linką albo łańcuchem, które mogą zostać łatwo przecięte. - Podstawa to właściwe zapięcie roweru do trwałego elementu. Ważne jest też jego oznaczenie. Jeżeli rower zostanie skradziony, daje większą szansę na jego odnalezienie i odzyskanie - informuje nadkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

We wtorek po południu dwa rowery zniknęły sprzed szkoły w Wilkowicach. W Ligocie ze stojaka przed sklepem zginął "Kross" o wartości 800 zł. Z klatki schodowej czechowickiego bloku skradziony został "Kellys". Do podobnej kradzieży doszło przedwczoraj w bloku przy bielskiej ul. Łagodnej, gdzie z klatki schodowej złodziej skradł dwa jednoślady o wartości blisko 5 tys. zł. Z piwnicy czechowickiego bloku przy ul. Topolowej, włamywacz skradł dwa rowery marki "Romet" o wartości blisko 2 tys. zł.

ab / czecho.pl
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.