czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2016
  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 19306

Za nami kolejna impreza Zapaleńców - nowe zdjęcia!

Około 2 tysiące uczestników przewinęło się w sobotę 11 czerwca przez Park na Północy w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie odbyła się kolejna edycja Aktywnego Dnia Dziecka - Zapaleńcy 2016.

ReklamaNa czwartej już edycji Zapaleńców, podobnie jak w latach ubiegłych, pojawiły się całe rodziny. Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich organizujemy Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali przy okazji ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Zapaleńcy 2016 - Aktywny Dzień Dziecka - 11.06.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wydanych zostało 750 kart uczestnika. Zainteresowanie nimi było tak ogromne - kolejka ustawiała się już na godzinę przed rozpoczęciem imprezy - że rozeszły się one w ciągu nieco ponad pół godziny! Z nimi w ręku, całe rodziny - podobnie jak podczas poprzednich trzech edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności. W strefach aktywności, których w tym roku było aż 25, odbywały się między innymi: pokazy i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, strzelectwo oraz zmagania w różnego rodzaju grach (np. Taroki) i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, szachy), a dodatkowo prezentacje z zakresu edukacji, kultury i czytelnictwa. Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefę policjantów, ptasią, makrama, pszczelarzy, oświecenia, kuglarzy, zdolni oraz pasażera.

Zapaleńcy 2016 - Aktywny Dzień Dziecka - 11.06.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą - jak zawsze - były pamiątkowe koszulki z logo imprezy.

Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Na scenie pojawiły się grupy artystyczne - muzyczne, taneczne i kabaretowe, działające przy czechowickich szkołach, których występy były przeplatane rozmaitymi pokazami. Można było zobaczyć między innymi: występy grup artystycznych i uczniów z SP 7 i GP 1, pokazy mażoretek Perfekto, Teatr Muzyczny Movimento. Poza sceną - na skatepraku - odbył się fantastyczny pokaz w jeździe wyczynowej na hulajnogach, w wykonaniu Mistrza Polski Mateusza Waliczka oraz Wicemistrza Polski Dawida Sladeczka.

Zapaleńcy 2016 - Aktywny Dzień Dziecka - 11.06.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Na finał - około 18.00 - sceną zawładnął DJ Kamil, którego występ dosłownie porwał uczestników imprezy w rytm wspólnej zabawy, trwającej przez kolejne dwie godziny.

Zapaleńcy 2016 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice i Lesisko.

Zapaleńcy 2016 - Aktywny Dzień Dziecka - 11.06.2016 · fot. Elżbieta Zarębska


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Aktywnego Dnia Dziecka 2016, w tym organizatorom poszczególnych stref oraz wolontariuszom.

Już dzisiaj zapraszamy na piątą, jubileuszową odsłonę Zapaleńców w przyszłym roku!

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.