czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2016
  • 10 czerwca 2016
  • wyświetleń: 7024

Solaris Urbino na testach w czechowickim PKM - zdjęcia

Od wtorku 7 czerwca pasażerowie Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. mogą podróżować nowoczesnym Solarisem Urbino 12 IV generacji. Testy potrwają do soboty 11 czerwca. Testowy pojazd będzie można spotkać na liniach 1 i VII.

Solaris Urbino na testach w czechowickim PKM - 06.2016 · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


W najbliższą sobotę, w ramach Aktywnego Dnia Dziecka "Zapaleńcy 2016" w Parku na Północy (obok Gimnazjum Publicznego nr 1), po godzinie 15.00 odbędzie się prezentacja testowanego pojazdu, na którą serdecznie zapraszamy mieszkańców Czechowic-Dziedzic wraz z dziećmi.

Nowy Solaris Urbino 12 IV to flagowy produkt polskiego producenta z Bolechowa o niezwykle lekkiej konstrukcji. Jego nowatorska technologia budowy zapewnia przewoźnikom niskie koszty eksploatacyjne oraz wysoką estetykę wykończenia. Przestronne, jasne wnętrze autobusu, jak i nowoczesny układ jezdny gwarantują niespotykany dotąd komfort podróżowania.

Autobus testowy w Czechowicach Dziedzicach · fot. marian 66


Całość zamknięta została w wyrazistym, funkcjonalnym i wielokrotnie nagradzanym designie, który ma służyć pasażerom. Nowoczesny autobus został wyposażony w oszczędny i ekologiczny silnik Cummins ISB6.7 E6 280B, spełniający rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6. Silnik ten połączono z automatyczną skrzynią biegów VOITH DIVA 6. Przyjemną jazdę zapewni dodatkowo LED-owe oświetlenie wnętrza. Również światła do jazdy dziennej wykorzystują tę energooszczędną technologię.

Pojazd posiada 28 miejsc siedzących, z czego 12 jest dostępnych z niskiej podłogi, a ogółem mieści 95 pasażerów. Autobus został wyposażony w system informacji pasażerskiej R&G oraz pełną klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

aka / czecho.pl
źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.