Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2016
  • 19 czerwca 2016
  • wyświetleń: 5113

Nowe obiekty sportowe dla czechowickiego liceum - zdjęcia

W tym roku szkolnym do kompleksu sportowego Orlik dołączyły nowe obiekty, na których uczniowie mogą realizować program z wychowania fizycznego. Wśród nich są: czterotorowa bieżnia tartanowa o długości 80 m, pełnowymiarowa skocznia do skoku w dal z rozbiegiem tartanowym oraz rzutnia do pchnięcia kulą.

Nowe obiekty sportowe dla czechowickiego liceum - 2.06.2016 · fot. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie


Od wiosny tego roku uczniowie mogli już korzystać z tych obiektów, ale 2 czerwca dokonano ich uroczystego otwarcia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście ze Starostą Powiatu Bielskiego Andrzejem Płonką na czele oraz osoby, bez pomocy których obiekty te by nie powstały tj. członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za oświatę Stanisław Pięta, prowadząca nadzór budowlany nad inwestycjami Iwona Horzewska-Gac i reprezentująca radnych powiatowych przewodnicząca komisji oświaty Barbara Adamska.

Najliczniejszą grupą zaproszonych na uroczystość gości byli gimnazjaliści wraz z opiekunami, gdyż zaplanowano z tej okazji dla nich zawody sportowe w sześcioboju gimnazjalnym. Po okazjonalnych przemówieniach dyrektora Liceum i starosty, swój talent muzyczny pokazała uczennica klasy 2 a - Justyna Surowiecka, prezentując, w sposób bardzo emocjonalny, przygotowane przez siebie utwory.

Po tych uroczystościach zespoły z gimnazjów przystąpiły do sportowych zmagań. Kapryśna aura w tym dniu zmniejszyła nieco ilość rozgrywanych konkurencji sportowych. Po ich podsumowaniu wyłoniono zwycięzców:
1. miejsce: Gimnazjum z Zabrzega
2. miejsce: Gimnazjum z Ligoty
3. miejsce: Gimnazjum nr 1 z Czechowic-Dziedzic

Na sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie i wręczenie okolicznościowych dyplomów oraz pucharu dla zwycięzcy. Dla gimnazjalistów była to okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i do zapoznania się ze stojącą na nieprzeciętnym poziomie bazą sportową, co być może przekona ich do dalszego kształcenia w tej szkole.

- Serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego z GP 1, GP 2, GP 3, Gimnazjum z Ligoty, Gimnazjum z Zabrzega oraz Katolickiego Gimnazjum za przyjęcie zaproszenia i tak liczne stawienie się na uroczystości - mówili organizatorzy.

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.