czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3579

Kolejny sukces Czechowic-Dziedzic w rankingu ZPP

Wysokie, piąte miejsce w kraju i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich. Wyróżnienie w Rankingu za 2015 rok nasza Gmina otrzymała w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. To najlepszy wynik Czechowic-Dziedzic, które od lat utrzymują się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu.

Reklama

Burmistrz, Marian Błachut, puchar
Burmistrz Marian Błachut prezentuje puchar ZPP na Sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Puchary, dyplomy i statuetki trafiły do najlepszych gmin, miast na prawach powiatu i powiatów. Miało to miejsce 31 maja podczas XX Ogólnego Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich. W Ossie, gdzie odbywało się Zgromadzenie Ogólne ZPP włodarze nagrodzonych samorządów, a wśród nich Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, odebrali nagrody.

Konkurs ZPP jest bezpłatny i dobrowolny. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Kolejność na liście uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań.

Związek Powiatów Polskich, ranking


Czechowice-Dziedzice ocenione zostały wysoko, między innymi za skuteczne pozyskiwanie oraz sprawne wydawanie środków zewnętrznych, pochodzących zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych, opracowanie sektorowej (tematycznej) Strategii Rozwoju Gminy oraz działania promujące edukację, kulturę i sport.

Ranking Gmin i Powiatów prowadzony jest po patronatem medialnym Magazynu Gospodarczego "Fakty" oraz dziennika ZPP "Warto Wiedzieć". Gmina Czechowice-Dziedzice jest w nim notowana od wielu lat i zawsze plasuje się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej klasyfikacji.

Tegoroczne, wysokie miejsce Czechowic-Dziedzic, oznacza dla gminy awans. Poprzednio, dwa lata z rzędu, Czechowice-Dziedzice zajmowały miejsce siódme.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.