czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2365

Mistrzowie Pierwszej Pomocy z Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie

W tym roku do najlepszych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju rywalizujących o tytuł Mistrza Pierwszej Pomocy dołączyli uczniowie czechowickiego LO im. M. Skłodowskiej-Curie.

Mistrzowie Pierwszej Pomocy, Liceum
Mistrzowie Pierwszej Pomocy z Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie · fot. Powiat Bielski


Drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie z Czechowic - Dziedzic wraz z opiekunem drużyny, nauczycielem edukacji dla bezpieczeństwa Tomaszem Mańką wzięła udział w etapie centralnym XXIV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku - Wyspa Sobieszewska.

Drużyna w składzie: Michał Wójcik (kapitan), Justyna Olejak, Aneta Zmiertka, Karolina Wydra, Karolina Małys miały do pokonania 16 stacji z różnorakimi scenkami zdarzeń wypadkowych w terenie miejskim, leśnym oraz na plaży morskiej. Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów i wyglądały bardzo realistycznie.

Drużyna na swoim szlaku musiała współdziałać również z przedstawicielami straży pożarnej, policji, straży miejskiej, a także z ratownikami WOPR-u. Zawody trwały blisko 7 godzin w terenie, gdzie uczestnicy musieli wykazać się hartem ducha i ciała. Jak podkreślali organizatorzy imprezy- Pomorski Oddział Okręgowy PCK, w Gdańsku spotkało się 16 drużyn najlepszych z najlepszych w kraju. W przygotowaniach do zawodów drużynę wspierali ratownicy bielskiego PCK, a na zawodach towarzyszył im dyrektor rejonowego bielskiego PCK Marek Mielniuk. Sprzęt w postaci wyposażony plecak ratunkowy użyczyła zawodnikom grupa czechowickiego PCK.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa Nasza młodzież zdobyła nowe doświadczenie, pogłębiła wiedzę na temat zadań udzielania pierwszej pomocy, oswoiła się z sytuacjami zagrożenia, by w trudnych i stresujących przypadkach wiedzieć jak pomóc osobom poszkodowanym. Gratulujemy czechowickim licealistom reprezentowania powiatu bielskiego i województwa śląskiego na Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK!

A.M.
źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.