czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2847

Sukces regionalistów z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego

9 czerwca w Koszęcinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu - Edukacja regionalna w szkole Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu...- Jan Paweł II. Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego już po raz 5 awansowało do finału tej prestiżowej rywalizacji, zawsze plasując się w pierwszej piątce szkół województwa śląskiego

Sukces regionalistów z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego - 09.06.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" uczniowie z 15 szkół i przedszkoli prezentowali realizację wyznaczonych zadań z kręgu tematycznego Region-Ludzie-Dziedzictwo, bo taki był temat tej edycji konkursu. Rywalizując w grupie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych reprezentacja "Twardowskiego", zajęła II miejsce, ulegając drużynie ponadgimnazjalnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej.

W potyczkach na scenie zaprezentowaliśmy muzyczną opowieść o rodzie Kotulińskich oraz, w drugim zadaniu, scenkę z dziejów rodu hrabiów Renardów.

Gra terenowa obejmowała 5 zadań tematycznie związanych z Pałacem w Koszęcinie i historią Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Emocjonujący dzień dostarczył wielu wrażeń związanych z udziałem w konkursie i możliwością poznania regionalnych historii opowiadanych przez rywalizujące szkoły.

Dyplomy wręczyli uczestnikom Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty i Mariusz Trepka - wicewojewoda śląski, a dzień w Koszęcinie zakończył się pięknym koncertem Zespołu "Śląsk".

W tym roku szkolnym konkursową drużynę stanowili: Sandra Kwiczala, Emilia Sładczyk, Paulina Paszek, Anna Pietryka oraz Jakub Kopeć i Bartosz Tonderski.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczycieli edukacji regionalnej i muzyki.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.