czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2016
  • 21 czerwca 2016
  • wyświetleń: 16100

Ze Zbiornika Goczałkowickiego wyłowiono ciało 35-latka

We wtorek około godziny 13.00 ze Zbiornika Goczałkowickiego wyłowiono ciało 35-letniego mężczyzny. Wędkarz wpadł do wody w sobotę wieczorem. Od tego czasu prowadzono jego poszukiwania.

Mieszkaniec Jaworzna zaginął w sobotę około godziny 20.00, chwilę po tym, gdy na pontonie wypłynął do miejsca, gdzie zablokowało się jedno z jego urządzeń. Jeszcze tego samego dnia rozpoczęto poszukiwania. Miały one charakter powierzchniowy. Prowadziły je jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Pszczyny oraz OSP Wisła Wielka.

W niedzielę do grupy poszukiwawczej dołączyli strażacy ochotnicy z Łąki, Goczałkowic oraz Mnicha (powiat cieszyński). W akcję włączyli się również członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego KM PSP z Bytomia. Na miejscu pracowali również funkcjonariusze policji ze sprzętem pływającym.

W poniedziałek i wtorek akcja była kontynuowana przy użyciu specjalistycznego sonaru. Ostatniego dnia służby patrolujące teren na granicy Wisły Małej i Wisły Wielkiej zauważyły pływające na powierzchni zwłoki. Ciało mężczyzny zostanie teraz zbadane, by wykluczyć w zdarzeniu udział osób trzecich.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.