czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2016
  • wyświetleń: 8518

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem motocyklisty na DK-1 - wideo

W piątek (17 czerwca) na tyskim odcinku drogi na pasie w kierunku Pszczyny doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragedią. Poszkodowanym został motocyklista, który próbował wyprzedzić samochód osobowy. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w samochodzie, który jechał za jednośladem.Na filmie widać, że motocyklista postanawia wyprzedzić Skodę Fabię Kombi. Samochód najpierw sygnalizuje zjazd na prawy pas, po czym nagle skręca w lewo. W tym samym momencie motocyklista rozpoczyna wyprzedzanie. Nie wiadomo czy doszło do kontaktu pojazdów, ale w rezultacie motocykl przewraca się, kierowca ląduje na jezdni i niemalże wpada pod nadjeżdżający pojazd (z kamerą). Tymczasem kierowca Skody nie zatrzymuje się i jedzie dalej w kierunku południowym.

Wideo zostało zamieszczone w weekend w sieci przez motocyklistę. Jak sam wyjaśnia, jego celem nie jest ściganie czy publiczny lincz kierowcy Skody, ale przestroga. - Wiem, że nie jestem tu bez winy, chciałbym żeby ten film był przestrogą dla innych motocyklistów "rumakujących" po drogach, niech się uczą na cudzych błędach. Co do kierowcy auta, mam głęboką nadzieję, że manewr który wykonał, nie był celowy, tylko spowodowany zaskoczeniem albo zwykłym błędem - napisał pod filmem na youtube.com.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.