czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2016
  • wyświetleń: 2158

Podium czechowickiej licealistki w konkursie o prawie humanitarnym

Zakończyła się VIII Edycja Konkursu Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym organizowana przez Oddział Rejonowy PCK w Bielsku-Białej w roku 2016 pod patronatem Pani Małgorzaty Pępek Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Sabina Włoch, liceum, konkurs
Trzecie miejsce w konkursie pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Tomasza Mańki zajęła Sabina Włoch. · fot. Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie


W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 32 uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych pow. bielskiego i żywieckiego. Pierwszym etapem konkursu było rozwiązanie testu wiedzy na etapie szkolnym z zakresu Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, który wyłonił finalistów do etapu rejonowego. Na etapie rejonowym uczestnicy pisali esej na temat "Udział Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w świetle aktualnej sytuacji polityczno - ekonomicznej uchodźców z Bliskiego Wschodu".

Trzecie miejsce w konkursie pod opieką nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Tomasza Mańki zajęła Sabina Włoch, uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie Skłodowskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki książkowe. Ponadto pierwsza trójka uczniów w nagrodę,  którą ufundowała Pani Poseł Małgorzata Pępek pojadą na wycieczkę do Warszawy. Gratulujemy zwycięzcom, opiekunowi oraz dziękujemy Pani Poseł za okazaną pomoc w organizacji przedmiotowego Konkursu.
Tomasz Mańka

Tomasz Mańka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.