czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2016
  • wyświetleń: 3295

Gimnazjum nr 1 z Czechowic-Dziedzic jest "Po stronie natury"

Pod koniec czerwca głoszone zostały wyniki szóstego ogólnopolskiego konkursu grantowego Po Stronie Natury, którego organizatorami są Żywiec Zdrój S.A. i Fundacja Nasza Ziemia. W tegorocznej edycji konkursu nadesłano łącznie 295 projektów z całej Polski. Najwięcej wniosków o dofinansowanie zostało nadesłanych z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i wielkopolskiego. Jednym z laureatów konkursu jest Gimnazjum Publiczne Nr 1 im Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Gimnazjum nr 1, Po stronie natury
Gimnazjum nr 1 z Czechowic-Dziedzic jest "Po stronie natury" · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Gimnazjum "Twardowskiego" do konkursu zgłosiło kolejną edycję projektu "Arboretum Inspiruje" w kategorii "Małe formy ochrony przyrody" i otrzymało grant w wysokości 10.000 zł. Celem projektu jest stworzenie w przyszkolnym ogrodzie ścieżki dydaktycznej złożonej z 5 tablic przyrodniczych wraz z obudową dydaktyczną - 500 egz. publikacji zawierającej zestaw kart pracy z zakresu różnych przedmiotów. W celu promocji edukacji przyrodniczej oraz programu zaplanowano kongres edukacyjny "Po stronie natury", na którym przed szerokim gronem odbiorców zaprezentują się inni grantobiorcy. Zaplanowano również szkolenia dla nauczycieli.

Po zainstalowaniu tablice będą wykorzystywane do aktywnej edukacji terenowej dla uczniów naszej szkoły oraz okolicznych placówek. Projekt będą wzbogacać imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnych grup odbiorców, w tym osób dorosłych. Zaplanowano Przyrodniczy Piknik Rodzinny o tematyce pszczelej, stworzenie przyrodniczego audiobooka, 3 wycieczki naukowe, warsztaty ekologiczne. Nie zabraknie również konkretnych działań na rzecz przyrody - planowana jest akcja sadzenia lasu wraz z leśnikami oraz porządkowanie Alpinarium na Szyndzielni. Autorką i koordynatorem projektu jest Magdalena Jasińska - nauczycielka geografii w GP1.

Po stronie natury to program realizowany od 2009 roku przez Żywiec Zdrój S.A., w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Działanie na rzecz natury wpisane jest w misję Żywiec Zdrój. Poprzez realizowany konkurs grantowy firma chce zachęcić do aktywności proekologicznych oraz wesprzeć inicjatywy Polaków na rzecz środowiska naturalnego. Konkurs grantowy jest nieodłącznym elementem programu Po Stronie Natury, którego celem jest edukacja ekologiczna i zachęcenie do bycia po stronie natury każdego dnia dzięki codziennym, drobnym działaniom na rzecz ochrony środowiska.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.