czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2016
  • wyświetleń: 15472

Samochód osobowy wpadł do stawu. Kierowca w porę opuścił auto - foto

Pięć zastępów straży pożarnej prowadziło wczoraj działania związane z wyciągnięciem samochodu osobowego marki Ford Mondeo ze zbiornika wodnego w Bestwinie przy ulicy Hallera.

Reklama

Samochód osobowy wpadł do stawu w Bestwinie - 06.07.2016 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, ustalono iż kierujący pojazdem osobowym mieszkaniec Raciborza stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do stawu hodowlanego. Na szczęście w porę opuścił pojazd, który poszedł na dno.

Działania jednostek polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu tafli wody przed przemieszczaniem się filmu ropopochodnej substancji na całą powierzchnię stawu, w tym celu ratownicy rozstawili dwie zapory sorpcyjne.

Następnie zabezpieczono ujście wody ze stawu za pomocą beli ze słomy na wypadek wycieku paliwa z auta przed przedostaniem się do sąsiednich stawów. Dalsze działania polegały na wyciągnięciu pojazdu z wody. Miejsce zdarzenia przekazano policji. Działania zakończono przed godziną 20.00.

ab / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.