czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2016
  • wyświetleń: 5011

RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S1

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach wydała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej S1 od węzła "Kosztowy II" w Mysłowicach do węzła "Suchy Potok" w Bielsku-Białej.

Reklama

Po uprawomocnieniu się decyzji będzie można ogłosić przetarg na koncepcję programowej drogi. Dopiero po wykonaniu koncepcji programowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła ogłosić przetarg na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i zbuduj.

W opinii ekspertów pierwsza łopata zostanie najwcześniej wbita dopiero około 2020 roku, a oddanie drogi do ruchu może nastąpić w granicach 2023-24 roku. To optymistyczne szacunki, które nie uwzględniają ewentualnych odwołań i skarg do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz możliwych perturbacji przy przetargu na koncepcję programową i zamówienia publicznego na projekt i realizację drogi ekspresowej.

s1 wariant e
Hybrydowy wariant przebiegu drogi zaznaczony czerwonym kolorem


W przyszłości droga S1 ma odciążyć krajową "jedynkę" z ruchu tranzytowego. Będzie stanowiła również bezpośrednie połączenie między Podbeskidziem a lotniskiem w Pyrzowicach i dalej autostradą A1.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.