czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 8 lipca 2016
 • 11 lipca 2016
 • wyświetleń: 5769

Wakacyjne Inwestycje i remonty w gminie Czechowice-Dziedzice

W czasie wakacji ruch samochodowy w miastach jest zwykle nieco mniejszy. Wakacje to zatem idealny czas dla prowadzenia drogowych inwestycji oraz prac remontowych.

Reklama

Remont ul. Żeromskiego
Remont ul. Żeromskiego · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Zadania takie realizowane są również w Gminie Czechowice-Dziedzice. Część z nich przeprowadzona zostanie jeszcze w czasie wakacji, a część do końca bieżącego roku.

Jeśli chodzi o inwestycje realizowane przez gminę na drogach, to w najbliższym czasie prowadzone będą następująca zadania:
 • budowa chodnika wzdłuż ulicy Miliardowickiej (kontynuacja) - odcinek do stacji kolejowej w Zabrzegu,
 • budowa chodnika wzdłuż ulicy Legionów (kontynuacja) - odcinek od ulicy Renarda do ulicy Cmentarnej,
 • przebudowa ulicy Jasnej, wraz z wykonaniem kanalizacji burzowej,
 • przebudowa ulicy Szwajcarska Dolina (pomiędzy ulicami Łukową, a Łukasiewicza), wraz z wykonaniem odwodnienia oraz oświetlenia,
 • wykonanie nowego odcinka ulicy Lisiej w Zabrzegu.


Obok prac inwestycyjnych, na drogach w Gminie Czechowice-Dziedzice prowadzone są, lub w najbliższym czasie prowadzone będą, następujące zadania remontowe:
 • remont odcinka ulicy Żeromskiego, do skrzyżowania z ulicą Barlickiego, wraz z wykonaniem kanalizacji burzowej,
 • wykonanie nowej nawierzchni oraz poszerzenie kolejnego odcinka ulicy Zajęczej,
 • nowa nawierzchnia na ulicy Górniczej - od przejazdu przy PG Silesia do ulicy Węglowej,
 • ulice, które wyremontowane zostaną na najbardziej uszkodzonych odcinkach: Zawodzie, Kotulińskiego, Wiejska, Starowiejska, Krzywa, Topolowa, Sobieskiego, Wypoczynkowa, Piwna, Wiśniowa.


***

Jak informuje Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach, w najbliższym czasie na terenie gminy przeprowadzonych zostanie kilkanaście zadań inwestycyjnych, polegających na rozbudowie, bądź uzupełnianiu o dodatkowe punkty świetlne oświetlenia ulicznego.

W zasadzie dobiegły końca prace przy budowie pompowni, znajdującej się przy zbiorniku u ujścia kanału ulgi, biegnącego od ulicy Jasnej do rzeki Wisły. Zamontowano już pompy i pozostało tam już tylko podłączenie energii elektrycznej do wybudowanej - również przez gminę - stacji transformatorowej.

pompownia
Dobiegły końca prace przy budowie pompowni. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Jeszcze przed wakacjami udało się zakończyć inwestycję na placu zabaw dla dzieci na Osiedlu Renardowice (Park na Północy), polegającą na wykonaniu zadaszeń, chroniących przed słońcem.

Trwają natomiast przygotowania do postawienia toalety publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Jeszcze w tym roku powinna się ona pojawić w rejonie przejścia pomiędzy ulicami Piłsudskiego i Słowackiego. Niewykluczone, że w dalszej perspektywie czasowej podobne toalety pojawią się w rejonie placu autobusowego oraz w Parku na Północy.

W bieżącym roku powinien również powstać projekt nowej przystani kajakowej na stawie "Kopalniok". Większą inwestycją, która wykonana ma zostać do końca listopada bieżącego roku, będzie przebudowa Placu Wolności. Odnowiony plac, z fontanną, ławeczkami, zielenią oraz oświetleniem w technologii LED, ma stać się skwerem, na którym będzie można z przyjemnością usiąść i odpocząć.

Aktualnie Gmina Czechowice-Dziedzice przygotowuje się również do przeprowadzenia kilku inwestycji, polegających na termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE). Mowa tu o budynku Przedszkola Publicznego nr 10, budynku OSP Zabrzeg oraz głównym obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przeprowadzenie samych prac zaplanowane jest na rok przyszły.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.