czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2016
  • 1 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 15343

Park Miejski zarośnięty i zaniedbany - list mieszkanki

Trwają wakacje. Nawet jeśli momentami pada deszcz, to wysokie temperatury zachęcają do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Problem w tym, że jedno z ulubionych przez czechowiczan miejsc - Park Miejski "Lasek" - wydaje się być kompletnie zaniedbane. Jedna z mieszkanek wysłała do naszej redakcji list w tej sprawie.

Reklama

Park w Czechowicach-Dziedzicach - 07.2016 · fot. nadesłane przez czytelnika


- Dzieci potrzebują rozrywki, pojeździć na rowerku, pobawić się w piasku. Zawsze można było się tym cieszyć w naszym pięknym parku, który od jakiegoś czasu jest zupełnie zapomniany - napisała do nas w pierwszej połowie lipca zatroskana stanem zieleńca mieszkanka.

Jak dodała, widok jest warty płaczu i rozpaczy. - Trawa po kolana, od ponad roku nieczynna duża część parku, gdzie już nawet nie widać chodnika - zwracała uwagę.

Choć od tego momentu minęło parę tygodni, to stan parku nadal wiele osób zniechęca do spacerów. Na miejscu wciąż niebezpiecznie przechylone są betonowe słupki, a część w pobliżu sceny sprawia wrażenie na opuszczoną już dawno temu.

park, lasek, scena, drzewa
Park Miejski w ostatnich dniach lipca · fot. wiktoria / czecho.pl


- Wstyd mi za tak ważne miejsce jakim jest park. Nie wyobrażam sobie iść tu z osobami z innego miasta na spacer, umarłabym ze wstydu - spuentowała mieszkanka.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.