czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2016
  • wyświetleń: 1910

Mali turyści z Przedszkola Publicznego nr 9

W roku szkolnym 2015/2016 z inicjatywy Pani dyrektor Alicji Gach nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu "Mali turyści", którego głównym założeniem było promowanie aktywnego wypoczynku oraz popularyzacja rodzinnej turystyki górskiej.

Reklama

Mali turyści z Przedszkola Publicznego nr 9 - 06.2016 · fot. Agata Czuk


Wyjazdy i turystyczne wędrówki, konkursy fotograficzne dla rodziców oraz cykliczne spotkania dzieci z przewodnikiem górskim Panem Marianem Grzywaczem zostały wpisane w tegoroczny kalendarz przedszkolnych wydarzeń . I tak we wrześniu, pod hasłem "Powitanie Jesieni", odbył się pierwszy przedszkolny rajd na Dębowiec. Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się natomiast na wiosenną wycieczkę, podczas której naszym celem było zdobycie Koziej Góry oraz odpoczynek przy schronisku Stefanka. W ramach przygotowań do tej wycieczki odbyło się spotkanie przedszkolaków z Panem Marianem Grzywaczem, podczas którego mieliśmy okazję obejrzeć odznaki PTTK oraz wspólnie stworzyliśmy obrazkowy "Kodeks Małego Turysty".

W wyczekiwany pierwszy dzień czerwca każdy przedszkolak miał swój plecak z obowiązkowym turystycznym mini-ekwipunkiem (przekąska, napój, peleryna i oczywiście dobry humor). Nasze przedszkolaki zdobyły Kozią Górę w godnym podziwu tempie, po czym po raz kolejny wykazały się niespożytą energią podczas zabaw na znajdującym się przy schronisku placu "Kozia Chata". Dodatkową nagrodą dla małych turystów było otrzymanie pamiątkowego dyplomu, okolicznościowej odznaki oraz zaliczenie kolejnej pieczątki w swojej książeczce GOT PTTK.

Nasza ostatnia górska wycieczka, tym razem do Mesznej, odbyła się w dniu 18 czerwca. Dzielne przedszkolaki w towarzystwie swoich rodziców oraz naszego zaprzyjaźnionego przewodnika wyruszyły szlakiem wiodącym do "Chaty na Groniu". Przepiękna pogoda, urokliwe miejsce, gościnność gospodarza, wspólna zabawa dzieci, rodziców i nauczycielek, rodzinny plener malarski, ognisko, a przy tym dopisujące humory i apetyt... tak właśnie pozytywnie i aktywnie spędziliśmy razem wyjątkową sobotę. Podsumowaniem podjętych w przedszkolu działań w ramach projektu "Mali Turyści " było uhonorowanie pamiątkowym dyplomem, odznaką turystyczną "W góry" oraz nagrodą-plecakiem naszych najaktywniejszych małych turystów, którzy wędrując wspólnie z rodzicami zdobyli najwięcej górskich szczytów. Wyróżnienia otrzymali Staś Łacny, Wojtuś Boruta i Kamilka Potwora. Gratulujemy!

Mamy nadzieję, że podejmowane wspólnie z rodzicami działania związane z zachęcaniem najmłodszych do uprawiania pieszych wędrówek, przyczynią się do promowania już wśród małych przedszkolaków "mody na zdrowy styl życia"... a być może w przyszłości zainspirują dzieci do turystyki górskiej - aktywnej oraz ekologicznej formy wypoczynku. Przy okazji składamy serdeczne podziękowania dla Pana Mariana Grzywacza, który z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem towarzyszył w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach przy realizacji projektu "Mali Turyści" zaszczepiając w naszych przedszkolakach i ich rodzicach zamiłowanie do wędrówek po Beskidach.

Agata Czuk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.