czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lipca 2016
  • 22 lipca 2016
  • wyświetleń: 9135

Dr Jarosław Szarek z Czechowic-Dziedzic stanie na czele IPN

Pochodzący z Czechowic-Dziedzic 53-letni dr Jarosław Szarek został nowym prezesem Instytutu Pamięci Narodowej. Jego kandydatura została zarekomendowana przez Kolegium IPN, a następnie przegłosowana przez parlamentarzystów.

Jarosław Szarek urodził się w 1963 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Ukończył miejscowe Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1982-89 był m.in. drukarzem i kolporterem wydawnictw podziemnych oraz współpracownikiem Bielskiego Komitetu Oporu Społecznego.

Po studiach pracował jako dziennikarz "Czasu Krakowskiego", a od 2000 roku zajmował się działalnością edukacyjną w krakowskim oddziale IPN. Był m.in. recenzentem monografii naszego regionu, zatytułowanej "Od pierwszego strajku do Trzeciego Szeregu. NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie (1980-1983)", autorstwa dr. Dariusza Węgrzyna.

aka / czecho.pl, źródło: www.solidarnosc.org.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.