czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2016
  • wyświetleń: 22553

Wypadek na DK-1: trzy ciężarówki i osobówka - droga była zamknięta

W czwartek przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach na wysokości skrzyżowania z ulicą Wodną doszło do zdarzenia trzech samochodów ciężarowych i osobówki.

Reklama

Wypadek na DK1 w Czechowicach-Dziedzicach - 21.07.2016 · fot. sid / czecho.pl


Mandatem w wysokości 300 zł i 6 punktami za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukarany został 53-letni kierowca ciężarowego Volvo, który uczestniczył w dzisiejszym karambolu na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarowego Renault zahamował, aby uniknąć zderzenia z osobową Mazdą, której kierująca chciała skręcić w ul. Wodną. Za pojazdami tymi jechała ciężarowa Scania, której 40-letni kierowca również w porę wyhamował. W tym momencie na tył jego pojazdu najechało jednak ciężarowe Volvo. Siła uderzenia była tak duża, że Scania uderzyła w tył Renault. 53-letni kierowca Volvo, po uderzeniu w tył Scanii, zjechał na lewy pas ruchu, doprowadzając do kolejnego zderzenia z Kią Sportage, kierowanym przez 51-letniego mężczyznę. Kia uderzyła w barierę energochłonną a jej kierowca trafił do szpitala. Doznał niegroźnych obrażeń ciała.

Loading...


Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Na skutek zderzenia, z ciężarowego volvo wyciekły płyny hydrauliczne. Strażacy zneutralizowali zagrożenie. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 3 godziny.

Miejsce zdarzenia:

aka, sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.