czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2016
  • 29 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 9049

[ZDJĘCIA] VII Rajd Rowerowy Koroną Zapory w Goczałkowicach-Zdroju

Rekordowa liczba, ponad 360 rowerzystów uczestniczyło w "VII Rajdzie Rowerowym Koroną Zapory" który wystartował w minioną niedzielę z parkingu przy obiektach GOSiR. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach- Zdroju, we współpracy z goczałkowicką Ochotniczą Straż Pożarną.

Reklama

VII Rajd Rowerowy Koroną Zapory w Goczałkowicach-Zdroju - 28.08.2016 · fot. Paweł Kanik, GOSiR Goczałkowice-Zdrój


Pierwsi uczestnicy rajdu zaczęli pojawiać się na parkingu przy obiektach GOSiR ponad godzinę przed planowanym startem. Pierwsze 150 osób, które wcześniej telefonicznie wpisały się na listę, otrzymało pamiątkowe okolicznościowe koszulki, dzięki którym nasz rajd wyróżniał się żółtym kolorem. Uczestnictwo w imprezie było nieodpłatne.

Punktualnie o godzinie 14.00 jadący na kładzie komandor rajdu Mieczysław Pałka i jadący za nim organizator Paweł Kanik dali sygnał do startu. Rajd eskortował wóz policyjny Pszczyńskiej Powiatowej Policji oraz pojazd OSP Goczałkowice - Zdrój z ratownikiem medycznym w środku, pod dowództwem Pana Tomasza Piszczka. Kolumnę rowerzystów zamykał ratownik GOSiR Ireneusz Gibas oraz wóz serwisowy firmy Artex Andrzej Płonka. Większość trasy przebiegała przez lasy otoczone stawami, co pozwoliło odpocząć od nieustająco świecącego w tym dniu słońca.

Podczas rajdu zaplanowano dwa postoje podczas, których uczestnicy mogli dołączyć do peletonu, chwilę odpocząć i uzupełnić płyny. Na metę rajdu dotarliśmy po niespełna dwóch godzinach, gdzie uczestników powitali Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój Gabriela Placha oraz Kierownik GOSiR Jan Bukowczan. Wyczerpani rowerzyści szybko ustawiali się do kolejki, gdzie czekała pyszna grochówka przygotowana prze Pana Sławka Kiecoka oraz kiełbaska ufundowana przez Pana Henryka Kanię, a ugrillowana i podana przez pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Całą imprezę komentował jak co roku niezastąpiony Tadeusz Przybyła. Najliczniejsza rodzina tegorocznego rajdu liczyła 15 osób i w nagrodę otrzymała piękny wypoczynkowy namiot.

Każdy uczestnik, który do piątku 19 sierpnia zdążył wpisać się na listę, wziął udział w losowaniu nagród, których fundatorami byli przedstawiciele goczałkowickich firm oraz GOSiR. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich osób zaangażowanych w organizację i sprawne przeprowadzenie rajdu. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za uśmiech i aktywny udział w imprezie. Zapraszamy do udziału w kolejnym rajdzie rowerowym, który odbędzie się już za rok!

Nie było by koszulek, loterii fantowej, i kiełbasek bez pomocy sponsorów. Tegoroczną imprezę wsparły firmy: Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Marek Dzida, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu, Zakłady Mięsne Henryk Kania, ArtGadżet, Jak Szkło, Ogrody Brudek, Fioskip s.c., J&T Partner s.c., Gospodarstwo Szkółkarskie Kapias, Drukarnia Infopres, RenoBud, Drukarnia Artisco, Benefit Systems, Artex Andrzej Płonka, Nexx Developer, AS Vending, Aqua Aerobik Monika Kołosowska.

aka / czecho.pl

źródło: GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.