czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2016
  • wyświetleń: 4370

54-latka miała 0,6 promila, została zatrzymana przez policję

Mundurowi z drogówki zatrzymali 54-letnią czechowiczankę, która kierowała Oplem. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca miała w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

Reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 5.30 na czechowickiej ul. Waryńskiego. Zatrzymanej grozi teraz do dwóch lat więzienia. Straciła już swoje prawo jazdy.

- Wsiadając za kierownicę zachowajmy trzeźwość. Konsekwencje wypadku lub kolizji spowodowanej pod wpływem alkoholu są olbrzymie. Poza karą wymierzaną przez sąd - nieraz pozbawieniem wolności, wysoką karą grzywny, czy podaniem wyroku do publicznej wiadomości i utratą prawo jazdy - sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC. Niejednokrotnie z własnej kieszeni lub majątku rodziny pokrywają spowodowane przez siebie szkody. Czasem zmuszeni są płacić dożywotnie renty ofiarom wypadku - apeluje i ostrzega policja.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.