czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 lipca 2016
  • 1 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 5301

Czechowice będą podlegać sądowi i prokuraturze w Bielsku-Białej?

Na chwilę obecną gminy Czechowice-Dziedzice oraz Bestwina podlegają prokuraturze i sądowi w Pszczynie. To jednak niebawem może się zmienić. Interpelację poselską w tej sprawie złożył Grzegorz Puda.

Reklama

Sąd, Bielsko-Biała
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej · fot. bielsko-biala.sr.gov.pl


18 lipca wpłynęła interpelacja posła z Bielska-Białej do ministra sprawiedliwości w sprawie konieczności zmian właściwości miejscowej prokuratury, sądów i Policji na terenie gmin Bestwina i Czechowice-Dziedzice w pow. bielskim. Grzegorz Puda zasugerował jednocześnie włączenie obszaru tych dwóch gmin do właściwości prokuratury i sądów w Bielsku-Białej.

Treść interpelacji posła Grzegorza Pudy:

Szanowny Panie Ministrze!

Gmina Czechowice-Dziedzice oraz gmina Bestwina znajdujące się w powiecie ziemskim bielskim w zakresie działań Policji podlegają pod komendę w Bielsku-Białej. Z kolei dochodzenia prowadzone przez prokuraturę oraz sprawy sądowe nadzorowane są przez wydziały w Pszczynie. Mieszkańcy ww. gmin uskarżają się od wielu lat, iż zachodzą problemy we współpracy sądów i prokuratury z jednej strony, a z drugiej Policji i organów administracji państwowej. Te problemy przekładają się bezpośrednio na obywateli, którzy zmuszeni są załatwiać swoje sprawy w oparciu o te instytucje.

Uprzejmie proszę Pana Ministra o przeanalizowanie problemu oraz rozważenie włączenia obszaru gminy Czechowice-Dziedzice i gminy Bestwina do właściwości miejscowej prokuratury i sądów w Bielsku-Białej.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.