czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2016
  • wyświetleń: 3510

Powiat Bielski promuje się nad polskim morzem - zdjęcia

Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce to dwa dni, od 22 do 24 lipca, promocji nad morzem miasta Bielska - Białej i powiatów bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego oraz euroregionu Beskidy.

Reklama

Powiat Bielski promuje się nad polskim morzem - 22-24.07.2016 · fot. Powiat Bielski


Imprezie tej sprzyja dobra pogoda, wakacyjny luz, pogodny nastrój wczasowiczów, brak pośpiechu i dużo czasu na drobne przyjemności. Dlatego ci co przyjechali nad morze, chętnie biorą udział w zabawach zręcznościowych przygotowanych przez Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, kupują wyroby twórców ludowych z Beskidów, m.in. Marii i Czesława Kubików z Czechowic-Dziedzic czy Mieczysława Tutaja ze Szczyrku, słuchają góralskiej muzyki w wykonaniu kapel "Walasi" z Istebnej i "Haśnik" z Żabnicy, kosztują góralskiej kuchni, robią zdjęcia z maskotką Reksiem, przychodzą do punktu informacji turystycznej czy biorą udział w Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy.

Stoisko informacji turystycznej, jak zwykle oblegane było przez zainteresowanych wypoczynkiem w Beskidach i zwiedzaniem naszego regionu. Pytano o mapy, przewodniki, foldery, gadżety z logo, oferty wycieczek, wczasów, zimowisk czy kilkudniowych pobytów. Podczas tej promocyjnej imprezy miał miejsce wernisaż wystawy prac artystów Związku Polskich Artystów Plastyków z Bielska-Białej . Wystawa obrazów, grafiki , przedmiotów użytkowych i rzeźb bielskich artystów w Bałtyckim Centrum Kultury w Ustce będzie czynna do 11 sierpnia.

Wzruszającym momentem zawsze jest uroczysta msza święta w usteckim kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela , podczas której nasi twórcy ubrani są w stroje ludowe, a podczas liturgii nastrojowo przygrywała kapela Wałasi".

Nie tylko wielbiciele folkloru znaleźli tu coś dla siebie. Wystąpił również Piotr Wróbel z zespołem promując swój pierwszy album "Ty i Ja i Świat". Jego nastrojowe, trochę liryczne, trochę zabawne piosenki, głównie o uczuciach, emocjach, międzyludzkich relacjach bardzo się podobały publiczności w Ustce. Wojciech Żółty wokalista grupy "Akurat’ zaprezentował swój nowy zespół rockowy "The Polish", który swoim mocnym brzmieniem także podbił serca usteckiej publiczności.

Mażoretki "Gracja" ze Starej Wsi pod opieką niezrównanej Teresy Nycz zachwycają i robią prawdziwą furorę podczas Dni Bielska-Białej i Beskidów w Ustce. Ich występ to barwny show, rewia taneczna, a stroje, takt, elegancja, wyczucie rytmu, temperament mażoretek czaruje i dzieci, i dorosłych.

aka / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.