czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2006
  • wyświetleń: 978

W obawie przed ptasią grypą

Reklama

Ptasia grypa pojawiła się już u naszych zachodnich sąsiadów. Coraz częściej mówi się o tym, że pojawienie się jej u nas to kwestia czasu. W związku z tym przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej wydali stosowane zalecenia.

A.O. / czecho.pl

Chcesz się ustrzec ptasiej grypy, stosuj się do poniższych zaleceń:

-Spożywaj mięso drobiowe, przetwory drobiarskie i jaja poddane odpowiedniej obróbce cieplnej w temp. minimum 70 stopni.

-Myj dokładnie z użyciem detergentu wszystkie przedmioty, które miały kontakt z surowym drobiem (deski, noże, talerze), pamiętaj, że zamrożenie mięsa nie niszy wirusa ptasiej grypy.

-Nie dotykaj bez odpowiedniego zabezpieczenia martwych lub sprawiających wrażenie chorych ptaków dzikich ani ubitego drobiu; przede wszystkim dopilnuj, aby nie robiły tego dzieci.

-Zadbaj o to, aby dzieci unikały miejsc bytowania dzikiego ptactwa, ferm drobiu oraz innych miejsc jego przetrzymywania.

-Myj ręce po każdorazowym zetknięciu ptactwem, zarówno dzikim, jak i hodowlanym, dopilnuj, aby robiły to również dzieci.

-Pamiętaj, aby surowe mięso drobiowe nie miało styczności z innymi produktami żywnościowymi.

-Przypominamy o przestrzeganiu zakazu przywozu z zagranicy żywego lub martwego ptactwa, drobiu i wyrobu drobiarskiego, jaj, nieprzetworzonych piór i ich części, pierza, puchu oraz trofeów myśliwskich.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.