czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1746

Kolejny raz zostanie wybrana najlepsza przestrzeń publiczna

Po raz kolejny w województwie śląskim ogłoszono konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną. Niestety w tym roku nasze miasto nie ma w gronie kandydatów swojego przedstawiciela.

Zagospodarowanie terenu przy osiedlu Północ park
Park na osiedlu Północ walczył w konkursie w 2011 roku. · fot. slaskie.pl


Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom i będzie trwało do końca sierpnia. Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana nagrodą internautów, a wśród osób głosujących rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Do tegorocznej, 17. edycji konkursu zgłoszono 43 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin. 34 zgłoszenia złożyły gminy, 9 zgłoszeń - inne podmioty (inwestorzy, projektanci, stowarzyszenia). Do konkursu wystawiono m.in. rynki miejskie, place, skwery, tereny rekreacyjne, obiekty usługowe i sportowe.

Warto dodać, że w przeszłości mieliśmy swoich reprezentantów w konkursie. Wystartowały w nim inwestycje: "Zagospodarowanie terenu przy osiedlu Północ w Czechowicach-Dziedzicach - Park" oraz "Centrum Handlowe Stara Kablownia".

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej. Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt Jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w podczas Śląskich Dni Architektury na przełomie października i listopada.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.