Wiadomości

  • 8 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 11466

200 czechowickich pielgrzymów wyruszyło na Jasną Górę - zdjęcia

W niedzielę 7 sierpnia, po Eucharystii koncelebrowanej przez kapłanów dekanatu czechowickiego pod przewodnictwem ks. Marcina Jakubca, w drogę wyruszyli uczestnicy tegorocznej pieszej pielgrzymki z Czechowic-Dziedzic na Jasną Górę.

Czechowicka pielgrzymka na Jasną Górę - 07.08.2016 · fot. lesisko.katolik.bielsko.pl


Jak co roku rozpoczynają swoją wędrówkę na Jasną Górę od modlitwy w kościele NMP Królowej Polski, skąd ruszają w drogę. W Częstochowie dołączają do pozostałych grup pielgrzymkowych diecezji bielsko-żywieckiej.

- Z wielką ufnością i radością rozpoczynamy nasze pielgrzymowanie. Niech Matka Boża, która zaprosiła nas do Swojego domu na Jasnej Górze, strzeże nas i prowadzi na tej drodze - mówił ks. Marcin Jakubiec, witając pielgrzymów w kościele pw. NMP Królowej Polski. O sensie pielgrzymowania, a także o znaczeniu osobistej wędrówki szlakami, które wyznacza Jezus Chrystus i Jego Matka, przypomniał w homilii ks. proboszcz Marian Frelich.

Błogosławieństwa na pątniczy trud udzielił pielgrzymom proboszcz ks. Marian Frelich, który życzył, by wędrówkę przeżyli jako prawdziwe rekolekcje w drodze, prowadzące do wewnętrznej odnowy i duchowego odrodzenia. - Życzę Wam dobrego samopoczucia i wytrwałości w drodze. My będziemy modlić się za was tutaj w kościele Matki Bożej Królowej Polski - mówił ks. Marian Frelich.

Na placu bł. Jana Pawła II pielgrzymów pożegnali samorządowcy oraz licznie zgromadzeni wierni. W drogę wyruszyło prawie 200 osób.

Trasa pielgrzymkiniedziela 7.08.2015
Czechowice-Dziedzice - Goczałkowice - Pszczyna - Radostowice - Zgoń (łącznie 29 km)
poniedziałek 8.08.2015
Zgoń - Orzesze - Bujaków - Borowa Wieś - Halemba (łącznie 22,5 km)
wtorek 9.08.2015
Halemba - Chebzie - Szombierki - Piekary Śląskie - Świerklaniec (łącznie 28,5 km)
środa 10.08.2015
Świerklaniec - Żyglin - Miotek - Lubsza - Starcza (łącznie 34 km)
czwartek 11.08.2015
Starcza - Nierad - Częstochowa - Jasna Góra (łącznie 21 km)

ab / czecho.pl

źródło: www.lesisko.katolik.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.