czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1764

Ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników ZUS-u

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o oszustwach, przestępstwach dokonanych przez osoby podające się za pracowników ZUS. - Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w Bielsku-Białej, dlatego warto przy tej okazji przypomnieć Państwu, w jakich okolicznościach może złożyć nam wizytę w domu pracownik ZUS - informuje Aldona Węgrzynowicz, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Śląskiego.

Wizyta pracownika ZUS w domach klientów możliwa jest tylko wówczas gdy:
  • Przeprowadza się kontrolę wykorzystania zwolnień lekarskich - jeżeli nie jesteśmy chorzy, nie mamy więc co spodziewać się takiej wizyty.
  • Przeprowadza się kontrolę płatnika składek, jeśli siedziba firmy jest w tym samym miejscu co adres zamieszkania płatnika. Na kontrolę płatnika składek, inspektorzy umawiają się z wyprzedzeniem.


Poza wymienionymi wyżej przypadkami nie ma więc możliwości, by pracownicy ZUS odwiedzali klientów w domach. Pracownicy ZUS nie składają też telefonicznych, ani osobistych propozycji płatnego wypełnienia jakichkolwiek wniosków (np. o ponowne przeliczenie emerytury). Pomoc w nieodpłatnym wypełnianiu wniosków do Zakładu zawsze oferują natomiast pracownicy ZUS we wszystkich placówkach ZUS na terenie całego kraju.

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.