Wiadomości

  • 9 sierpnia 2016
  • 12 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 1970

Letnia Scena Sfery: przestrzenne kompozycje Kasy Chorych

Za nami:

Kasa Chorych będzie gwiazdą kolejnego koncertu przy Galerii Sfera. W piątek 12 sierpnia przeniesiemy się do krainy bluesa w najlepszym wydaniu- Przed nami kolejny miesiąc muzycznych wrażeń w ramach Letniej Sceny Sfery - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. - Cieszymy się ze stałego zainteresowania naszymi koncertami, a także tym, że doborem repertuaru możemy sprostać najbardziej wymagającym i różnorodnym gustom. W najbliższy piątek zapraszamy na wakacyjne spotkanie z bluesem. Co ważne, występ naszego gościa będzie jednym z ostatnich w karierze tej formacji. Zatem tym bardziej warto 12 sierpnia wybrać się na Plac Bolka i Lolka, żeby usłyszeć Kasę Chorych - dodaje dyrektor Sfery.

To jeden z najbardziej znanych i cenionych przedstawicieli polskiego bluesa. Ich najnowszy album może być sporym zaskoczeniem dla fanów, a to za sprawą brzmień, dotąd nie słyszanych w ich muzyce. Na krążku "Orla", z którego utwory usłyszymy na koncercie w Bielsku-Białej, brzmią akustyczne gitary, harmonijka, a także pojawią się nawiązania do muzyki lat 60. i 70.ch.

Jak zapewniają muzycy, ich koncert jest świadectwem na przywiązanie Kasy Chorych do konwencji bluesowej, uzupełnionej o nowe środki artystycznego wyrazu. Artyści, w ramach ostatniego tournee przed zakończeniem działalności zespołu, wystąpią w składzie: Jarek Tioskow - śpiew, gitara, slide; Michał Kielak - harmonijka ustna; Włodek Dudek - gitara; Krzysiek Wołoszyn - gitara basowa i Mirek Wiechnik - perkusja. Czym zaintrygują słuchaczy Letniej Sceny Sfery? Dowiemy się o tym już 12 sierpnia o godz. 19:30 na Placu Bolka i Lolka. Wstęp wolny. 

Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych, a także uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Julia Marcell, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Podczas kolejnych występów w ramach Letniej Sceny Sfery zaprezentują się: Beltaine (19 sierpnia) i Voo Voo (26 sierpnia).
Galeria Sfera angażuje się także w wiele projektów kulturalnych Podbeskidzia. Wśród nich są jeden z najważniejszych europejskich festiwali - Bielska Zadymka Jazzowa, międzynarodowy Tydzień Kultury Beskidzkiej, czy międzynarodowy Foto Art. Festival.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sfera" podaj