Wiadomości

  • 10 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 4279

Koleje Ślaskie rozstrzygnęły przetarg. Pesa dostarczy 13 nowych Elfów

Komisja przetargowa zakończyła prace nad oceną ofert złożonych w przetargu na nowe pojazdy organizowanym przez Koleje Śląskie i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Najwięcej punktów otrzymała firma PESA Bydgoszcz SA.

elf II
Wizualizacja nowego Elfa w barwach Kolei Śląskich · fot. PESA


Oferty w przetargu złożyli trzej producenci: Stadler Polska Sp. z o.o., Newag SA, oraz Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA. W wyborze oferty były brane pod uwagę takie czynniki jak cena oraz okres gwarancji. Wszyscy dostawcy zaoferowali 10 lat gwarancji, natomiast wysokość ofert kształtowała się na poziomie ok. 317 mln zł (Stadler), ok. 242 mln zł (Newag) oraz ok. 206 mln zł (PESA).

Umowa z wybranym dostawcą zostanie zawarta w terminie dogodnym dla obu stron, nie wcześniej niż w 10 dni od ogłoszenia wyników przetargu. Pesa dostarczy na Śląsk 13 sztuk nowych Elfów. Pociągi będą posiadały wiele udogodnień dla pasażerów, m.in. miejsca do przewijania niemowląt, uchwyty rowerowe, system informacji pasażerskiej, rozkładane stoliki i podłokietniki, elektryczne gniazdka i śmietniczki.

Pierwsze pociągi dostarczone w ramach przetargu powinny się pojawić na śląskich torach na przełomie lipca i sierpnia 2017 roku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.