czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2006
  • wyświetleń: 898

Rączki do góry, panowie i panie

Czechowiccy radni będą głosować po staremu - czyli będą podnosić rękę do góry w geście poparcia, sprzeciwu lub wstrzymania się od głosu. Głosowanie przy pomocy kart chipowych, co już czechowiccy radni wypróbowali, podoba się, lecz system jest za drogi - zostaje więc tak jak było - pisze Echo.

Radni wiedzieli, że będą testować elektroniczny system głosowania zaprezentowany przez firmę z Słowacji. Na ten cel z miejskiej kasy wydano 1500 złotych. Niestety, pieniądze zostały zmarnowane. Radni - póki co - wolą głosować jak dotychczas. Na zakup całego systemu trzeba by wydać około 5 tysięcy euro.

Podczas głosowania przy pomocy chipów każdy z radnych otrzymał swoją kartę, którą wsuwał do niewielkiego panelu, tzw. jednostki. W czasie głosowania wystarczyło tylko nacisnąć odpowiedni przycisk z nazwą "za", "przeciw" lub "wstrzymuję się". Elektroniczny system głosowania na policzenie głosów potrzebował dwanaście sekund - na ekranie pokazywały się dokładne wyniki.

Nie trzeba by więc - jak do tej pory - liczyć na "palcach". Radny liczący głosy musi przejść po sali. Niemało jest też sytuacji, kiedy radny podniesie za nisko rękę i wtedy głosowanie trzeba powtarzać.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.